Maxim Turov vant Sjakk1.no Bergen Sommer NGP 2017 PDF Skriv ut E-post
Skrevet av Tom Eriksen   
mandag 31. juli 2017

GM Maxim Turov til topps i Sjakk1.no Bergen Sommer NGP 2017

GM Maxim Turov (RUS) vant Sjakk1.no Bergen Sommer NGP 2017 med 4½ poeng av 5, på kvalitet foran FM Johannes L. Kvisla (Stavanger SK). På tredjeplass fulgte IM Irina Turova, (RUS), 4p.

De øvrige premierte i A-gruppen var:

  • Kl. 1 - vinner: Tor Kristian Larsen, Bergens
    • nr. 2: Stig Børje Larsen, Bergens
  • Kl. 2 - Vinner: Gisle Bjugn, Bærum
    • nr 2: Olav Hjortås, SK 1911
    • nr 3: Arne Skodvin Kristoffersen, Sotra
    • nr 4: Simen Sørensen, Sevland
    • nr 5: Alena Ayzenberg, Bergens
    • nr 6: Hallvard Haug Flatebø, Sevland

 

B-gruppen ble vunnet av Øyvind Andreas Sandø (Bergens) med 4½ av 5, foran Jostein Sørhus (Haugaland) og Jørund Løbach Jørgensen (Caissa), begge 4 poeng.

De øvrige premierte i A-gruppen var:

  • Kl. 4 - vinner: Sergey Eliseev, Sandnes
  • Kl. 5 - Vinner: Gard Rye Høyforsslett, Bergens
    • nr 2: Matteo Schick, Søråshøgda
    • nr 3: Monica Lauvik fjeldstad, Sotra
    • nr 4: Hraald Lexander, Bergens
    • nr 5: Per Magnus Larsen, Porsgrunn
    • nr 6: Carl Erik Markhus, Sotra
    • nr 7: Jonas Kleppe Borlaug, Sotra

 

 

Sjakk1.no Bergen Sommer NGP 2017

Nordnes bydelshus, 28.-30. juli 2017

Gruppe A

Endelig resultatliste

PlNavnKlGPn-Eloi-EloKlubbLand12345PoengMonrad-1MonradBergeri-Prestasjon
1
GM Maxim Turov M M RUS RUS +13 +11 +17 +06 =03
4.5
12.5
14.5
12.50
2631 (+1.70)
2
FM Johannes Luangtep Kvisla M M Stavanger NOR +28 +21 +16 =03 +07
4.5
12.0
13.0
11.00
2348 (+9.80)
3
IM Irina Turova M M RUS RUS +14 +12 +05 =02 =01
4.0
15.0
17.5
13.00
2484 (+5.90)
4
Tor Kristian Larsen 1 1 Bergens NOR +26 -05 +14 +12 +13
4.0
11.0
12.5
9.00
2167 (+19.40)
5
FM Vegar Koi Gandrud M M Hønefoss NOR +15 +04 -03 =11 +16
3.5
13.0
15.5
10.25
2235 (-6.80)
6
CM Abdullah Mohammed Muhseen M M Bergens IRQ =WO +15 +20 -01 +11
3.5
11.5
11.5
7.00
2284 (+9.60)
7
Gisle Bjugn 2 2 Bærum NOR =WO +28 +18 +17 -02
3.5
9.5
9.5
5.00
2100 (+26.00)
8
Stig Børje Larsen 1 1 Bergens NOR =18 +25 -11 =19 +20
3.0
8.5
10.5
6.00
1848 (-3.00)
9
Tore Tjensvoll 1 1 Sotra NOR +29 -17 =19 =20 +18
3.0
8.0
9.0
5.00
1849 (-11.00)
10
Johannes Melkevik 1 1 Sevland NOR =WO -22 +24 =18 +19
3.0
8.0
8.0
5.00
1732 (-13.40)
11
Håvard Skøien M M Bergens NOR +23 -01 +08 =05 -06
2.5
14.5
16.5
6.75
2144 (+0.20)
12
Sigve Hølleland 1 1 Masfjorden NOR +19 -03 +21 -04 =15
2.5
12.5
14.5
5.25
1881 (-16.40)
13
Olav Hjortås 2 2 1911 NOR -01 +26 =22 +27 -04
2.5
12.0
13.5
4.00
1837 (+2.00)
14
Arne Skodvin Kristoffersen 2 2 Sotra NOR -03 +29 -04 +21 =22
2.5
12.0
13.0
4.00
1800 (-0.40)
15
Simen Sørensen 2 2 Sevland NOR -05 -06 +23 +26 =12
2.5
11.5
13.0
4.75
1944 (+21.40)
16
Alena Ayzenberg 2 2 Bergens NOR =27 +30 -02 +22 -05
2.5
11.5
12.5
3.75
1874 (-7.00)
17
FM Daniel Jakobsen Kovachev M M OSS NOR +22 +09 -01 -07
2.0
13.0
13.0
5.00
2093 (-17.80)
18
Hallvard Haug Flatebø 2 2 Sevland NOR =08 +27 -07 =10 -09
2.0
12.5
14.0
4.50
1713 (+25.00)
19
Ramona Mork 2 2 Sotra NOR -12 +24 =09 =08 -10
2.0
11.5
13.5
5.00
1809 (+11.40)
20
Egil Melkevik 2 2 Sevland NOR =WO +23 -06 =09 -08
2.0
11.5
11.5
3.50
1825 (+10.80)
21
Tom Andre Sivertsen 2 2 Sotra NOR +WO -02 -12 -14 +27
2.0
11.0
11.0
1.50
1651 (-6.80)
22
Eirik Aarnes 2 2 Bergens NOR -17 +10 =13 -16 =14
2.0
10.5
12.5
5.50
1834 (+9.60)
23
Aage Mella 2 2 Strømmen NOR -11 -20 -15 +28 W29
2.0
8.0
9.0
2.00
1622 (-10.80)
24
Rune Taranger 2 2 Nordstrand NOR =WO -19 -10 +30 =25
2.0
8.0
8.0
2.00
1542 (-6.60)
25
Sigve Dyrhovden 2 2 Sotra NOR =30 -08 -27 +29 =24
2.0
7.5
8.5
2.50
1582 (-27.60)
26
Lisbeth Haugsvær 2 2 Masfjorden NOR -04 -13 +28 -15 =30
1.5
10.0
11.0
1.50
1627 (-8.00)
27
Terje Lie 2 2 Bergens NOR =16 -18 +25 -13 -21
1.5
9.0
11.0
3.25
1672 (+10.80)
28
Frederic Vidal 2 2 FRA FRA -02 -07 -26 -23 +WO
1.0
11.5
11.5
0.00
1138 (-29.80)
29
Lars Ziegler 2 2 Bergens NOR -09 -14 +30 -25 w23
1.0
9.5
10.5
1.00
1162 (-12.60)
30
Jarle Sivertsen 2 2 Sotra NOR =25 -16 -29 -24 =26
1.0
8.0
9.0
1.75
1503 (-3.20)
Rangering:
1 Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
2 Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
3 Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
4 Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Gruppe A

Endelig resultatliste

PlNavnKlGPn-Eloi-EloKlubbLand12345PoengMonrad-1MonradBergeri-Prestasjon
1
Øyvind Andreas Sandø 4 4 Bergens NOR +28 +16 =02 +15 +05
4.5
12.5
13.5
11.50
1711 (+31.20)
2
Jostein Sørhus 3 3 Haugaland NOR +06 +09 =01 =04 +13
4.0
15.0
18.0
13.75
1582 (+1.60)
3
Jørund Løbach Jørgensen 3 3 Caissa NOR +20 =15 +18 =05 +08
4.0
11.5
13.5
10.50
1582 (-9.60)
4
Sergey Eliseev 4 4 Sandnes NOR =WO +24 +11 =02 +10
4.0
11.5
11.5
9.50
1810 (+49.20)
5
David Luangtep Vangen 3 3 1911 NOR +19 +23 +08 =03 -01
3.5
13.5
15.0
8.50
1429 (-14.00)
6
Gard Rye Høyforsslett 5 5 Bergens NOR -02 =22 +27 +18 +15
3.5
11.0
12.5
7.50
1427 (+35.60)
7
Niran-Jan Murugesh 4 4 Sotra NOR -15 +25 +16 =09 +21
3.5
10.0
11.5
7.50
1473 (-9.60)
8
Matheo Schick 5 5 Søråshøgda NOR +WO +10 -05 +11 -03
3.0
13.5
13.5
6.00
1582 (-0.40)
9
Monica Lauvik Fjeldstad 5 5 Sotra NOR +21 -02 +22 =07 =14
3.0
12.5
14.5
7.25
1543 (+17.60)
10
Njål Lura 3 3 Sotra NOR +29 -08 +19 +12 -04
3.0
12.0
13.0
6.00
0782 (-20.40)
11
Rune Kleiven Rynning 3 3 Florø NOR +30 +12 -04 -08 +19
3.0
12.0
12.0
5.00
0782 (-23.60)
12
Harald Lexander 5 5 Bergens NOR +17 -11 +25 -10 +20
3.0
10.5
12.0
6.00
1449 (+16.80)
13
Per Magnus Larsen 5 5 Porsgrunn NOR -16 +28 +29 +17 -02
3.0
10.0
11.0
4.50
1423 (+5.60)
14
Carl Erik Markhus 5 5 Sotra NOR =WO -19 +24 +23 =09
3.0
8.0
8.0
4.50
0000 (+0.00)
15
Jonas Kleppe Borlaug 5 5 Sotra NOR +07 =03 +26 -01 -06
2.5
15.5
17.0
7.00
1456 (+62.80)
16
Øyvind Ørnulfson Lavik 5 5 Bergens NOR +13 -01 -07 =26 +23
2.5
12.5
14.0
5.25
1353 (-20.00)
17
Noumea Bois D`enghien 3 3 FRA FRA -12 +21 =23 -13 +24
2.5
9.5
11.0
4.25
1431 (+7.80)
18
Amadeus Hestvik Evenshaug 5 5 Bærum NOR =WO +30 -03 -06 +26
2.5
9.0
9.0
1.50
1282 (+9.20)
19
Sara Marie Skaug Bjørkly 5 5 Bergens NOR -05 +14 -10 +25 -11
2.0
12.5
14.0
4.50
1359 (-1.60)
20
Vegard Lauvik Fjeldstad 5 5 Sotra NOR -03 -26 W30 +22 -12
2.0
10.5
10.5
2.00
1360 (+10.00)
21
Anders Stanghelle 3 3 Nord-Odal NOR -09 -17 +28 +29 -07
2.0
10.0
11.0
2.00
0718 (-26.40)
22
Jonas Bringsvor Nilsen 5 5 Søråshøgda NOR =WO =06 -09 -20 +28
2.0
9.5
9.5
2.75
1068 (-36.00)
23
Heine N Johannessen 5 5 Haukås NOR +26 -05 =17 -14 -16
1.5
11.5
13.0
2.75
1275 (-3.20)
24
Theo N Johannessen 5 5 Haukås NOR =25 -04 -14 +27 -17
1.5
11.0
12.5
2.25
0000 (+20.00)
25
Sveinung Møller 5 5 Kristiansand NOR =24 -07 -12 -19 +29
1.5
10.0
11.0
1.75
0867 (-7.60)
26
Arve Nils Hansen 5 5 Bergens NOR -23 +20 -15 =16 -18
1.5
9.5
11.0
3.25
1089 (-44.80)
27
Monica Hestvik 5 5 Bærum NOR =WO -29 -06 -24 +30
1.5
6.0
6.0
0.00
0000 (+0.00)
28
Dan Frøskeland 5 5 Bergens NOR -01 -13 -21 +30 -22
1.0
11.5
11.5
0.00
0000 (+0.00)
29
Erlend Holgersen 5 5 Bergens NOR -10 +27 -13 -21 -25
1.0
9.5
11.0
1.50
0000 (+0.00)
30
Aleksandra Fjæreide 5 5 Sotra NOR -11 -18 w20 -28 -27
0.0
9.0
10.0
0.00
0000 (+0.00)
Rangering:
1 Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
2 Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
3 Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
4 Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Hvite partier står med fet skrift.

Sist oppdatert mandag 31. juli 2017
 

Beklager, men du har nok ikke adgang til å skrive kommentarer

Template Design ah-68 | Copyright © 2016 Sotra Sjakklubb