Turov vant også Hordalandsmesterskapet i hurtigsjakk NGP PDF Skriv ut E-post
Skrevet av Tom Eriksen   
onsdag 02. august 2017

Ole Woldseth møtte GM Maxim Turov i tredje runde

GM Maxim Turov gikk til topps i alle de tre NGP-turneringene vi arrangerte i årets spillfestival. I går var det duket for Det åpne Hordalandsmesterskapet i hurtigsjakk NGP 2017, og med hele 63 deltakere måtte samtlige bord vi hadde forberedt bli tatt i bruk.

Turov vant altså med 5½ poeng av 6, for IM Irina Turova og FM Benjamin Haldorsen.

Klassevinnerne var Alena Ayzenberg, Bergens (kl 1), Bård Fadnes, Sotra (kl 2), Rune Kleiven Rynning, Florø (kl 3), Gunnar Innerdal, Sotra (kl 4) og Inge Andersland, Sotra (kl 5).

Åpent Hordalandsmesterskap i hurtigsjakk NGP 2017

Nordnes bydelshus, Bergen, 1. august 2017

Endelig resultatliste

PlNavnKlGPn-Eloi-EloKlubbLand123456PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
1
GM Maxim Turov M M RUS RUS +13 +26 +19 +07 +03 =02
5.5
22.0
25.0
22.50
2670 (+3.60)
2
IM Irina Turova M M RUS RUS +49 +10 +05 =04 +09 =01
5.0
24.5
26.5
21.25
2504 (+12.20)
3
FM Benjamin Haldorsen M M Bergens NOR +45 +38 +14 +08 -01 +11
5.0
21.0
23.5
18.00
2290 (+19.80)
4
IM Eirik Gullaksen M M Bergens NOR +43 +27 +25 =02 +20 =07
5.0
19.0
21.5
16.75
2365 (+5.80)
5
Håvard Skøien M M Bergens NOR +30 +12 -02 +41 +26 +15
5.0
19.0
21.5
16.50
2132 (+9.80)
6
Alena Ayzenberg 2 2 Bergens NOR +44 +50 -07 +46 +29 +19
5.0
15.5
17.5
13.00
2076 (+19.60)
7
FM Vegar Koi Gandrud M M Hønefoss NOR +35 +41 +06 -01 +14 =04
4.5
22.5
25.0
17.00
2268 (+7.40)
8
FM Johannes Luangtep Kvisla M M Stavanger NOR +33 +16 =20 -03 +23 +22
4.5
19.5
22.5
15.75
2094 (-13.40)
9
CM Abdullah Mohammed Muhseen M M Bergens IRQ =WO +28 +42 +21 -02 +20
4.5
17.5
17.5
12.50
2180 (+0.80)
10
Sigve Hølleland 1 1 Masfjorden NOR +63 -02 +30 +48 =19 +25
4.5
16.5
16.5
9.75
1984 (+18.40)
11
WFM Anita Grønnestad 1 1 Bergens NOR +37 -21 +33 +12 +27 -03
4.0
18.5
21.5
13.00
1856 (-4.20)
12
Bård Fadnes 3 3 Sotra NOR +55 -05 +34 -11 +28 +36
4.0
18.0
20.0
11.00
1298 (-6.40)
13
Rune Kleiven Rynning 3 3 Florø NOR -01 +52 -28 +34 +40 +32
4.0
17.5
19.5
11.00
1630 (+15.60)
14
Jan T Moholt 4 2 Larvik NOR +53 +48 -03 +31 -07 +29
4.0
17.5
19.5
10.00
1886 (+0.00)
15
Afras Mansoor 2 1 Søråshøgda NOR +46 -19 +47 +25 +21 -05
4.0
17.0
19.0
10.50
1932 (+20.80)
16
Jarle Solli 2 2 Bergens NOR +56 -08 -17 +44 +37 +35
4.0
17.0
18.5
10.00
1524 (-16.40)
17
Lars Ziegler 3 3 Bergens NOR -19 +62 +16 -23 +41 +27
4.0
16.5
16.5
9.50
1733 (+52.00)
18
David Luangtep Vangen 3 3 1911 NOR +39 -20 -31 +47 +51 +26
4.0
14.5
16.5
10.00
1834 (+14.20)
19
Ole Woldseth M M Sotra NOR +17 +15 -01 +38 =10 -06
3.5
23.0
26.0
13.25
1926 (-16.40)
20
Gisle Bjugn 2 2 Bærum NOR +34 +18 =08 +22 -04 -09
3.5
21.5
24.5
12.75
1967 (+10.80)
21
Kjetil Myrlid Aasen 1 1 Haukås NOR +59 +11 =24 -09 -15 +42
3.5
18.5
19.5
9.25
1818 (+15.60)
22
Njål Lura 3 3 Sotra NOR +61 =24 +23 -20 +42 -08
3.5
17.5
18.5
8.75
1822 (+26.40)
23
Sigve Dyrhovden 2 2 Sotra NOR +47 =42 -22 +17 -08 +43
3.5
17.0
19.0
9.75
1655 (-23.60)
24
Vebjørn Selbekk 1 1 Moss NOR +60 =22 =21 -29 =30 +31
3.5
16.0
17.0
9.00
1508 (-37.40)
25
Henning Bolstad 2 2 Haukås NOR +40 +32 -04 -15 +33 -10
3.0
19.5
22.5
9.00
1746 (-22.20)
26
Knut Erik Moholt 3 3 Larvik NOR +57 -01 +49 +32 -05 -18
3.0
19.5
21.0
6.50
1708 (-14.60)
27
Morten L Madsen 2 2 Sotra NOR +52 -04 +35 +28 -11 -17
3.0
19.0
21.0
8.00
1545 (-25.80)
28
Tom Andre Sivertsen 3 3 Sotra NOR +29 -09 +13 -27 -12 +47
3.0
18.5
20.5
9.00
1670 (-22.40)
29
Gunnar Innerdal 4 4 Sotra NOR -28 +57 +39 +24 -06 -14
3.0
18.5
20.0
8.00
1748 (+8.80)
30
Sergey Eliseev 4 4 Sandnes NOR -05 +58 -10 +39 =24 =41
3.0
18.5
20.0
7.50
1474 (+13.60)
31
Martin Haaland Simonsen 3 3 Haukås NOR -32 +44 +18 -14 +50 -24
3.0
17.0
19.0
8.50
1631 (-20.00)
32
Aage Mella 2 2 Strømmen NOR +31 -25 +36 -26 +46 -13
3.0
16.0
18.0
8.00
1017 (-25.00)
33
Håkon Hembre Helgøy 4 4 Sandnes NOR -08 +55 -11 +61 -25 +46
3.0
15.5
16.5
5.00
1049 (-4.80)
33
Inge Andersland 5 5 Sotra NOR -20 +51 -12 -13 +59 +48
3.0
15.5
16.5
5.00
0000 (+0.00)
35
Ariza Hina 3 3 Søråshøgda NOR -07 +63 -27 +53 +48 -16
3.0
15.5
15.5
4.00
1038 (-5.20)
36
Heine N Johannessen 5 5 Haukås NOR -41 +45 -32 +49 +38 -12
3.0
15.0
17.0
7.50
1591 (+2.00)
37
Jonas Kleppe Borlaug 5 5 Sotra NOR -11 +59 -41 +54 -16 +51
3.0
14.5
15.5
5.00
0892 (-4.80)
38
Henning Ettrup 3 3 Søråshøgda NOR +62 -03 +60 -19 -36 +52
3.0
14.5
14.5
3.00
1382 (-3.80)
39
Frederic Vidal 2 2 FRA FRA -18 +WO -29 -30 +56 +50
3.0
13.5
13.5
3.50
1310 (-3.20)
40
Areeb Mansoor 5 5 Søråshøgda NOR -25 -46 +62 +59 -13 +54
3.0
12.0
12.0
3.00
0701 (-3.20)
41
Stig Børje Larsen 1 1 Bergens NOR +36 -07 +37 -05 -17 =30
2.5
19.5
22.5
7.50
1553 (-30.00)
42
Niran-Jan Murugesh 3 3 Sotra NOR +54 =23 -09 +43 -22 -21
2.5
17.5
19.5
6.25
1533 (-0.80)
43
Arve Nils Hansen 5 5 Bergens NOR -04 =56 +45 -42 +49 -23
2.5
15.5
17.0
5.25
1471 (+9.40)
44
Fredrik Aasen 4 4 Haukås NOR -06 -31 +55 -16 =58 +57
2.5
15.5
17.0
4.25
0000 (+0.00)
45
Amadeus Hestvik Evenshaug 5 5 Bærum NOR -03 -36 -43 +62 =57 +58
2.5
13.5
13.5
2.25
0838 (-10.20)
46
Ståle Nordås 4 4 Sotra NOR -15 +40 +50 -06 -32 -33
2.0
18.0
20.0
5.00
1389 (-4.00)
47
Joakim Aasen 4 4 Haukås NOR -23 +54 -15 -18 +61 -28
2.0
16.5
17.5
3.00
0000 (+0.00)
48
Trond Young 5 5 Sotra NOR +58 -14 +56 -10 -35 -34
2.0
16.0
17.5
3.00
0000 (+0.00)
49
Paul Sigve Amundsen 4 4 Sotra NOR -02 +53 -26 -36 -43 +59
2.0
15.5
16.5
3.00
0931 (-13.20)
50
Steinar Nilssen 3 3 Fauske NOR +51 -06 -46 +60 -31 -39
2.0
15.0
16.0
3.00
1180 (-3.20)
51
Bjørn Erlend Tangen 5 5 Bergens NOR -50 -34 +52 +56 -18 -37
2.0
14.0
15.5
3.50
0000 (+0.00)
52
Torbjørn Vevle Grønn 4 4 Haugaland NOR -27 -13 -51 +63 +60 -38
2.0
13.0
13.0
1.00
0000 (+0.00)
53
Roy Andre B Bogevåg 5 5 Masfjorden NOR -14 -49 +58 -35 -54 +61
2.0
12.5
13.5
2.50
0000 (+0.00)
54
Anna Ovidia Young 5 5 Sotra NOR -42 -47 +WO -37 +53 -40
2.0
12.5
12.5
2.00
0000 (+0.00)
55
Øyvind Ørnulfson Lavik 4 4 Bergens NOR -12 -33 -44 -57 +62 +60
2.0
12.0
12.0
1.00
0000 (+0.00)
56
Theo N Johannessen 5 5 Haukås NOR -16 =43 -48 -51 -39 +62
1.5
13.5
13.5
1.25
0000 (+20.00)
57
Leon Brudvik 5 5 Søråshøgda NOR -26 -29 -59 +55 =45 -44
1.5
13.0
14.0
3.25
0000 (+20.00)
58
Ole Rasmussen 5 5 Bergens NOR -48 -30 -53 +WO =44 -45
1.5
12.0
12.0
1.25
0000 (+0.00)
59
Matheo Schick 5 5 Søråshøgda NOR -21 -37 +57 -40 -34 -49
1.0
14.5
16.0
1.50
0000 (+0.00)
60
Alexander Aasen 5 5 Haukås NOR -24 +61 -38 -50 -52 -55
1.0
12.5
13.5
1.00
0000 (+0.00)
61
Egil Tonning 4 4 Sotra NOR -22 -60 +63 -33 -47 -53
1.0
11.5
11.5
0.00
0000 (+0.00)
62
Sondre Kjelby 5 5 Masfjorden NOR -38 -17 -40 -45 -55 -56
0.0
14.5
16.0
0.00
0000 (+0.00)
63
Roar Fløtre 4 4 Bergens NOR -10 -35 -61 -52
0.0
10.5
10.5
0.00
0000 (+0.00)
Rangering:
1 Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
2 Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
3 Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
4 Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Hvite partier står med fet skrift.

 

Ny kommentar

Følgende regler gjelder for skriving av kommentarer på Sotra Sjakklubbs nettsider:

1. Skriv din ærlige mening

2. La artikkelens tema danne utgangspunkt for kommentaren din

3. Fordragelighet og respekt for andres meninger er nyttig ballast når du skriver tilsvar til andres kommentarer

4. Du behøver ikke å stå frem med fullt navn, men sjansen for å få tilsvar øker dersom du ikke poster fullstendig anonymt

Sikkerhetskode
Vis ny kode

Template Design ah-68 | Copyright © 2016 Sotra Sjakklubb