Bergen Sommer NVGP 2008, 4. runde PDF Skriv ut E-post
Skrevet av Tom Eriksen   
onsdag 06. august 2008

Toppoppgjøret i gruppe A mellom Jan Sørgjerd og Thomas Robertsen endte i en rask remis, noe som gjorde at Sørgjerd beholdt ledelsen alene med 3½ poeng, foran Robertsen, Tor Kristian Larsen og Michal Lercel, alle 3 poeng.

I B-gruppen ble det spilt kompromissløs sjakk, og alle partiene i dagens runde endte med avgjørelse. Gaute Ljones leder gruppen med 3½ poeng, foran Leif Erik Nilsen, Yngve Rasdal og Pål Moe, alle 3 poeng.

Her finner du

Resultater 4. runde (06.08.08):

Gruppe A

1. Jan Sørgjerd (2117) - Thomas Robertsen (2240) ½-½
2. Tor Kristian Larsen (2064) - Trond Birkeland 1-0
3. Michal Lercel (2191) - Ole Emil Frisvold ((1284)) 1-0
4. Elias DeMac (1897) - Daniel Sandvik ((1456)) 1-0
5. Evy Færevaag (1799) - Lisbeth Haugsvær ((1219)) ½-½
6. Øyvin Strand (1943) - Jørgen Hoel ((1348)) 0-1
7. Urszula Krokay, (2018) - Terje Lie (1748) 1-0

Gruppe B

1. Konstantin Govatsmark ((1431)) - Gaute Ljones ((1099)) 0-1
2. Leif Erik Nilsen ((1316)) - Sigvat Stensholt ((1267)) 1-0
3. Bjørn Benjaminsen ((1134)) - Yngve Rasdal ((1262))  0-1
4. Jonas H. Rasmussen ((971)) - Pål Moe ((1431)) 0-1
5. Rune A. Jørgensen ((1299)) - Anita Bratbak ((1107)) 1-0
6. Andreas Jansen ((1187)) - Jostein Sørhus ((1129)) 1-0
7. Kjetil Nylund ((1267)) - Joachim Nordbø ((1266)) 0-1
8. Harald Hansen ((987)) - Joachim Nilsen ((789)) 0-1

Se alle partiene

Bordsammensetning 5. runde (07.08.08):

Gruppe A

1. Jan Sørgjerd (2117) - Tor Kristian Larsen (2064)  
2. Thomas Robertsen (2240) - Michal Lercel (2191)  
3. Trond Birkeland - Elias DeMac (1897)  
4. Ole Emil Frisvold ((1284)) - Jørgen Hoel ((1348))  
5. Evy Færevaag (1799) - Urszula Krokay, (2018)  
6. Daniel Sandvik ((1456)) - Lisbeth Haugsvær ((1219))  
7. Terje Lie (1748) - Øyvin Strand (1943)  

Gruppe B

1. Yngve Rasdal ((1262)) - Gaute Ljones ((1099))  
2. Pål Moe ((1431)) - Leif Erik Nilsen ((1316))  
3. Bjørn Benjaminsen ((1134)) - Konstantin Govatsmark ((1431))  
4. Sigvat Stensholt ((1267)) - Rune A. Jørgensen ((1299))  
5. Anita Bratbak ((1107)) - Andreas Jansen ((1187))  
6. Joachim Nordbø ((1266)) - Jonas H. Rasmussen ((971))  
7. Joachim Nilsen ((789)) - Kjetil Nylund ((1267))  
8. Jostein Sørhus ((1129)) - Harald Hansen ((987))
 

Beklager, men du har nok ikke adgang til å skrive kommentarer

Template Design ah-68 | Copyright © 2016 Sotra Sjakklubb