Årsmesterskapet 2000 PDF Skriv ut E-post

Årsmesterskapet 2000

Årsmesterskapet består av en rekke spesielt angitte lyn- og hurtigsjakkturneringer, hvor plasseringene fra disse vektlegges etter følgende skala:
    13 eller flere spillere: 17-13-10-8-6-5-4-3-2-1
    10-12 spillere: 13-10-8-6-5-4-3-2-1
    9 eller færre spillere: 10-7-5-4-3-2-1
Den som har høyest poengsum sammenlagt etter alle rundene, vinner Årsmesterskapet. De enkelte turneringene er åpne for alle sjakkspillere, men kun hovedmedlemmer av Sotra SK kan vinne tittelen Årsmester.

Runderesultater


Stillingen etter 13 runder

Gruppe A

Nr. Dato:
Form:
06.01
Lyn
03.02
Hurtig
24.02
Lyn
30.03
Hurtig
13.04
Lyn
11.05
Hurtig
08.06
Lyn
24.08
Hurtig
14.09
Lyn
05.10
Lyn
02.11
Hurtig
16.11
Lyn
07.12
Hurtig
Sum
1. Asbjørn Nordanger 17,0 13,0 17,0 6,0 13,0 - 17,0 17,0 10,0 - 10,0 - 17,0 137,0
2. Kenneth Brattetveit 10,0 8,0 11,5 10,0 17,0 13,0 13,0 13,0 8,0 - - - - 103,5
3. Hallstein Vårdal 5,5 10,0 - 17,0 10,0 10,0 - - - 10,0 - 10,0 6,0 78,5
4. Ole Woldseth 8,0 17,0 8,0 13,0 7,0 - 4,0 10,0 - - - - 8,0 75,0
5. John Dyrøy 13,0 6,0 - 4,0 - 6,0 2,5 4,0 2,0 5,0 4,0 7,0 - 53,5
5. Oddbjørn Hagen 4,0 0,0 5,5 5,0 2,0 8,0 8,0 - 3,5 4,0 - 3,5 10,0 53,5
7. Tom Eriksen 2,0 - 5,5 1,0 5,0 4,0 - 8,0 5,5 2,5 7,0 3,5 5,0 49,0
8. Afshin Alikhani - 5,0 3,0 8,0 7,0 - 10,0 - 13,0 - 0,0 - 1,0 47,0
9. Hans-Jørgen Sjursen 5,5 4,0 11,5 - - 2,0 2,5 6,0 - 7,0 - - - 38,5
10. Reidar Andersen 3,0 - 3,0 2,0 0,0 5,0 5,0 2,0 0,0 0,5 2,0 1,0 2,0 25,5
11. Vidar Garmannslund - - - - - - - 4,0 5,5 - - - 13,0 22,5
12. Morten L. Madsen - - - - 3,0 - 6,0 3,0 3,5 - - - - 15,5
13. Kay-Ove Fjeldstad - - 0,5 - 0,0 3,0 - 0,0 1,0 0,5 5,0 2,0 3,0 15,0
14. Gjert Aanes 0,0 2,0 3,0 3,0 4,0 - - 1,0 - - - - - 13,0
15. Paul Erik Lillholm - - - - - - - - - - - 5,0 4,0 9,0
16. Geir Blom - 3,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 2,5 3,0 0,0 0,0 8,5
17. Per Engum - - 0,5 - - - - 5,0 - - - - - 5,5
18. Ole Geir Midttveit 0,0 1,0 - 0,0 4,0 - 0,0 - - - - - - 5,0
19. Ivar Magne Glesnes 1,0 0,0 - 0,0 0,0 1,0 0,0 0,0 - - 1,0 - - 3,0
20. Torben Kallesøe - - - - 1,0 - - - - - - - 0,0 1,0
20. Severin Hanevik - - - - - - 1,0 - - - - - - 1,0
22. Brage Brakedal - - - - - - 0,0 - - - - - - 0,0
22. Jakob Fjell - - 0,0 - - - - - 0,0 0,0 - - - 0,0
22. Svein Sandset 0,0 - - - - - - 0,0 - - - - - 0,0
22. Rikard Stokke - 0,0 - - - - - - - - - - - 0,0
22. Berge Frimanslund - - - - - - - 0,0 - - - - - 0,0
22. Hamid R. M. Khalkhal - - - - - - - - - - - 0,0 0,0 0,0

Gruppe B

Nr. Dato:
Form:
06.01
Lyn
03.02
Hurtig
24.02
Lyn
30.03
Hurtig
13.04
Lyn
11.05
Hurtig
08.06
Lyn
24.08
Hurtig
14.09
Lyn
05.10
Lyn
02.11
Hurtig
16.11
Lyn
07.12
Hurtig
Sum
1. John Dyrøy 10,0 10,0 - 10,0 - 10,0 5,0 10,0 7,0 10,0 7,0 10,0 - 89,0
2. Reidar Andersen 7,0 - 8,5 5,0 1,0 7,0 7,0 5,0 3,0 4,5 4,0 4,0 5,0 61,0
3. Geir Blom - 7,0 4,0 4,0 3,5 3,0 1,0 3,0 4,0 7,0 5,0 3,0 4,0 48,5
4. Kay-Ove Fjeldstad - - 5,0 - 1,0 5,0 - 2,0 5,0 4,5 10,0 5,0 7,0 44,5
5. Gjert Aanes 4,0 5,0 8,5 7,0 10,0 - - 4,0 - - - - - 38,5
6. Morten L. Madsen - - - - 7,0 - 10,0 7,0 10,0 - - - - 34,0
7. Ivar Magne Glesnes 5,0 3,0 - 2,0 1,0 4,0 0,0 1,0 - - 3,0 - - 19,0
8. Paul Erik Lillholm - - - - - - - - - - - 7,0 10,0 17,0
9. Ole Geir Midttveit 3,0 4,0 - 3,0 3,5 - 2,5 - - - - - - 16,0
10. Jakob Fjell - - 3,0 - - - - - 2,0 3,0 - - - 8,0
10. Torben Kallesøe - - - - 5,0 - - - - - - - 3,0 8,0
12. Severin Hanevik - - - - - - 4,0 - - - - - - 4,0
12. Hamid R. M. Khalkhal - - - - - - - - - - - 2,0 2,0 4,0
14. Brage Brakedal - - - - - - 2,5 - - - - - - 2,5
15. Svein Sandset 2,0 - - - - - - 0,0 - - - - - 2,0
16. Berge Frimanslund - - - - - - - 0,0 - - - - - 0,0

Gruppe C

Nr. Dato:
Form:
06.01
Lyn
03.02
Hurtig
24.02
Lyn
30.03
Hurtig
13.04
Lyn
11.05
Hurtig
08.06
Lyn
24.08
Hurtig
14.09
Lyn
05.10
Lyn
02.11
Hurtig
16.11
Lyn
07.12
Hurtig
Sum
1. Ivar Magne Glesnes 10,0 7,0 - 7,0 7,0 10,0 4,0 10,0 - - 10,0 - - 65,0
2. Ole Geir Midttveit 7,0 10,0 - 10,0 10,0 - 6,0 - - - - - - 43,0
3. Jakob Fjell - - 10,0 - - - - - 10,0 10,0 - - - 30,0
4. Hamid R. M. Khalkhal - - - - - - - - - - - 10,0 10,0 20,0
5. Severin Hanevik - - - - - - 10,0 - - - - - - 10,0
6. Berge Frimanslund - - - - - - - 7,0 - - - - - 7,0
7. Brage Brakedal - - - - - - 6,0 - - - - - - 6,0


1. runde - 06.01.00 - Lynsjakk

Nr. Navn Gruppe Poeng
1. Asbjørn Nordanger A 10½ av 12
2. John Dyrøy B
3. Kenneth Brattetveit A 9
4. Ole Woldseth A
5. Hallstein Vårdal A
5. Hans-Jørgen Sjursen A
7. Oddbjørn Hagen A
8. Reidar Andersen B 5
9. Tom Eriksen A
10. Ivar Magne Glesnes C 4
11. Gjert Aanes B 3
12. Ole Geir Midttveit C 2
13. Svein Sandset B

2. runde - 03.02.00 - Hurtigsjakk

Pl. Navn Gr. Resultater Poeng Monrad Berger
1. Ole Woldseth A =09  +12 +05 +02  =03 +06 5,0 18,0 20,0 16,50
2. Asbjørn Nordanger A +08  +07 +04  -01 +06 =03 4,5 19,0 22,0 15,00
3. Hallstein Vårdal A +10  -04 +07  +08 =01  =02 4,0 19,5 22,5 13,75
4. Kenneth Brattetveit A +11 +03  -02 -06 +05  +07 4,0 18,0 21,0 13,50
5. John Dyrøy B =12  +13 -01  +10 -04  +08 3,5 17,0 18,0 8,00
6. Afshin Alikhani A -07  +10 +09  +04 -02  -01 3,0 19,5 22,5 10,00
7. Hans-Jørgen Sjursen A +06 -02  -03 +12 +11 -04 3,0 18,5 20,5 8,00
8. Geir Blom B -02  +WO +13  -03  +09 -05 3,0 16,0 16,0 4,00
9. Gjert Aanes B =01 =11  -06  +WO -08  +13 3,0 15,0 15,0 5,00
10. Ole Geir Midttveit C -03 -06  +WO -05  +13  +12 3,0 13,5 13,5 3,00
11. Rikard Stokke A -04  =09 =12  +13 -07  +WO 3,0 13,0 13,0 3,50
12. Oddbjørn Hagen A =05 -01  =11  -07  +WO -10 2,0 17,5 17,5 3,25
13. Ivar Magne Glesnes C +WO -05  -08 -11 -10 -09 1,0 15,5 15,5 0,00

3. runde - 24.02.00 - Lynsjakk

Nr. Navn Gruppe Poeng
1. Asbjørn Nordanger A 11 av 12
2. Hans-Jørgen Sjursen A 10½
2. Kenneth Brattetveit A 10½
4. Ole Woldseth A 7
5. Oddbjørn Hagen A 6
5. Tom Eriksen A 6
7. Gjert Aanes B 5
7. Reidar Andersen B 5
7. Afshin Alikhani A 5
10. Per Engum A
10. Kay-Ove Fjeldstad B
12. Geir Blom B 3
13. Jakob Fjell C 0

4. runde - 30.03.00 - Hurtigsjakk

Pl. Navn Gr. Resultater Poeng Monrad Berger
1. Hallstein Vårdal A +07 +04  +03  +02 +10  -05 5,0 19,5 21,5 17,50
2. Ole Woldseth A =09  +10 +06 -01 +11 +04 4,5 17,5 19,5 13,25
3. Kenneth Brattetveit A +10 +08 -01 +06 -04 +07 4,0 19,0 21,0 12,00
4. Afshin Alikhani A +13 -01 +08  +11 +03  -02 4,0 18,5 19,5 10,00
5. Asbjørn Nordanger A -06 +WO  -07 +12 +08 +01 4,0 17,0 17,0 10,00
6. Oddbjørn Hagen A +05  +12 -02  -03 +WO +11 4,0 16,5 16,5 8,00
7. John Dyrøy B -01  +13 +05  -10 +09  -03 3,0 17,5 18,5 7,50
8. Gjert Aanes B +11 -03  -04  +13 -05  +12 3,0 16,0 17,0 5,00
9. Reidar Andersen B =02 -11  -10 +WO  -07 +13 2,5 12,5 12,5 3,25
10. Tom Eriksen A -03 -02  +09 +07 -01 - 2,0 19,0 19,0 5,50
11. Geir Blom B -08 +09 +12 -04 -02 -06 2,0 18,0 20,0 4,50
12. Ole Geir Midttveit C +WO -06  -11  -05 +13  -08 2,0 14,0 14,0 1,00
13. Ivar Magne Glesnes C -04 -07  +WO -08 -12  -09 1,0 14,5 14,5 0,00

5. runde - 13.04.00 - Lynsjakk

Nr. Navn Gruppe Poeng
1. Kenneth Brattetveit A 13½ av 14
2. Asbjørn Nordanger A 12
3. Hallstein Vårdal A 11
4. Ole Woldseth A 9
4. Afshin Alikhani A 9
6. Tom Eriksen A 8
7. Gjert Aanes B
8. Morten L. Madsen B 7
9. Oddbjørn Hagen A
10. Torben Kallesøe B
11. Ole Geir Midttveit C
11. Geir Blom B
13. Ivar Magne Glesnes C 3
13. Kay-Ove Fjellstad B 3
13. Reidar Andersen B 3

6. runde - 11.05.00 - Hurtigsjakk

Nr. Navn Gruppe Poeng Kval.
1. Kenneth Brattetveit A 5,0 17,5
2. Hallstein Vårdal A 5,0 16,5
3. Oddbjørn Hagen A 4,0
4. John Dyrøy B 3,0 18,5
5. Reidar Andersen B 3,0 13,5
6. Tom Eriksen A 2,5
7. Kay-Ove Fjeldstad B 2,0 19,0
8. Hans-Jørgen Sjursen A 2,0 14,0
9. Ivar Magne Glesnes C 2,0 13,5
10. Geir Blom B 1,5

7. runde - 08.06.00 - Lynsjakk

Nr. Deltaker Gruppe Poeng
1. Asbjørn Nordanger A 11½ av 13
2. Kenneth Brattetveit A 11
3. Afshin Alikhani A 9
4. Oddbjørn Hagen A
5. Morten L. Madsen B 8
6. Reidar Andersen B
7. Ole Woldseth A 7
8. Hans-Jørgen Sjursen A 6
8. John Dyrøy B 6
10. Severin Hanevik C
11. Brage Brakedal C
11. Ole Geir Midttveit C
13. Geir Blom B 3
14. Ivar Magne Glesnes C 1

8. runde - 24.08.00 - Hurtigsjakk

Pl. Navn Gruppe Resultater Poeng Monrad Berger
1.
Asbjørn Nordanger A +02 +10 +08 +07 +04 +06
6.0
18.5 21.5
21.50
2.
Kenneth Brattetveit A -01 +15 +05 +03 +08 +07
5.0
19.5 20.5
14.50
3.
Ole Woldseth A =07 +06 =04 -02 +09 +08
4.0
18.5 21.5
13.00
4.
Tom Eriksen A =12 +14 =03 +05 -01 +13
4.0
17.5 19.0
10.00
5.
Hans-Jørgen Sjursen A +09 =07 -02 -04 +10 +12
3.5
18.0 20.0
9.50
6.
Per Engum A =14 -03 +12 +11 +13 -01
3.5
17.0 18.5
7.75
7.
Vidar Garmannslund A =03 =05 +11 -01 +12 -02
3.0
21.5 23.5
8.75
8.
John Dyrøy B +15 +11 -01 +09 -02 -03
3.0
21.0 22.0
7.00
9.
Morten L. Madsen B -05 +16 +10 -08 -03 +14
3.0
15.0 15.5
5.00
10.
Reidar Andersen B +16 -01 -09 +14 -05 +15
3.0
15.0 15.5
3.00
11.
Gjert Aanes B +13 -08 -07 -06 +15 +16
3.0
12.5 13.0
3.50
12.
Geir Blom B =04 =13 -06 +16 -07 -05
2.0
16.0 16.5
3.50
13.
Kay-Ove Fjeldstad B -11 =12 =14 +15 -06 -04
2.0
14.0 15.0
2.75
14.
Ivar Magne Glesnes C =06 -04 =13 -10 =16 -09
1.5
15.5 16.0
3.00
15.
Berge Frimanslund C -08 -02 +16 -13 -11 -10
1.0
16.0 16.5
0.50
16.
Svein Sandset B -10 -09 -15 -12 =14 -11
0.5
12.5 13.5
0.75

9. runde - 14.09.00 - Lynsjakk

Nr. Deltaker Gruppe Poeng
1. Afshin Alikhani A 10½ av 11
2. Asbjørn Nordanger A
3. Kenneth Brattetveit A 8
4. Tom Eriksen A 7
4. Vidar Garmannslund A 7
6. Oddbjørn Hagen A
6. Morten L. Madsen B
8. John Dyrøy B 4
9. Kay-Ove Fjeldstad B 3
10. Geir Blom B 2
11. Reidar Andersen B 2
12. Jakob Fjell C 1

10. runde - 05.10.00 - Lynsjakk

Nr. Deltaker Gruppe Poeng
1. Hallstein Vårdal A 7½ av 8
2. Hans-Jørgen Sjursen A
3. John Dyrøy B 6
4. Oddbjørn Hagen A 5
5. Geir Blom B 3
5. Tom Eriksen A 3
7. Reidar Andersen B
7. Kay-Ove Fjeldstad B
9. Jakob Fjell C 0

11. runde - 26.10.00 og 02.11.00 - Hurtigsjakk

Fullstendig resultatliste:

Pl. Navn Gruppe Resultater Poeng Monrad Berger
1.
Asbjørn Nordanger A -3 +4 +6 +2 +5
4.0
13.0 13.0
10.00
2.
Tom Eriksen A +8 +5 +3 -1 =6
3.5
10.5 10.5
5.75
3.
Kay-Ove Fjeldstad B +1 +7 -2 +5 -4
3.0
13.5 13.5
7.00
4.
John Dyrøy B -7 -1 +8 +6 +3
3.0
9.5  9.5
4.50
5.
Geir Blom B +6 -2 +7 -3 -1
2.0
13.0 13.0
2.50
6.
Reidar Andersen B -5 +8 -1 -4 =2
1.5
12.5 12.5
1.75
7.
Ivar Magne Glesnes C +4 -3 -5 -- --
1.0
8.0  8.0
3.00
8.
Afshin Alikhani A -2 -6 -4 -- --
0.0
8.0  8.0
0.00

Hvite partier står med fet skrift.

12. runde - 16.11.00 - Lynsjakk

Nr. Deltaker Gruppe Poeng
1. Hallstein Vårdal A 13½ av 16
2. John Dyrøy B 12½
3. Paul Erik Lillholm B
4. Oddbjørn Hagen A 9
4. Tom Eriksen A 9
6. Kay-Ove Fjeldstad B
7. Reidar Andersen B 6
8. Geir Blom B 4
9. Hamid R. M. Khalkhal C 1

13. runde - 07.12.00 - Hurtigsjakk

Pl. Navn Gruppe Resultater Poeng Monrad Berger
1
Asbjørn Nordanger A +02 =05 =03 +10 +04 +09
5.0
18.5 21.0
17.00
2
Vidar Garmannslund A -01 +12 =11 +05 +06 +04
4.5
17.5 19.5
13.50
3
Oddbjørn Hagen A +09 +11 =01 -04 +08 +10
4.5
16.5 18.5
12.50
4
Ole Woldseth A +12 =06 +07 +03 -01 -02
3.5
21.0 23.0
11.75
5
Hallstein Vårdal A +10 =01 -06 -02 +11 +12
3.5
17.5 19.5
9.00
6
Tom Eriksen A +08 =04 +05 +09 -02 - -
3.5
17.0 17.0
10.75
7
Paul Erik Lillholm B +WO =10 -04 =11 =09 +13
3.5
11.5 11.5
4.50
8
Kay-Ove Fjeldstad B -06 -09 +WO +13 -03 +11
3.0
13.5 13.5
3.00
9
Reidar Andersen B -03 +08 +13 -06 =07 -01
2.5
19.5 20.5
5.75
10
Afshin Alikhani A -05 =07 +12 -01 +WO -03
2.5
18.5 18.5
3.75
11
Geir Blom B +13 -03 =02 =07 -05 -08
2.0
19.0 20.0
5.00
12
Torben Kallesøe B -04 -02 -10 +WO +13 -05
2.0
15.0 15.0
1.00
13
Hamid R. M. Khalkhal C -11 +WO -09 -08 -12 -07
1.0
13.0 13.0
0.00

Hvite partier står med fet skrift.

Til toppen av siden


Tilbake til Arkiv/Turneringsarkiv/Årsmesterskap Copyright © 2000, Sotra Sjakklubb
Alle rettigheter forbeholdt.

//

 

Søk i sotrasjakk.no

Fakta om Sotra Sjakklubb

Sotra Sjakklubb har klubbkvelder om torsdagene. Vi åpner kl 19 og holder som regel på til rundt kl 23.

Template Design ah-68 | Copyright © 2016 Sotra Sjakklubb