Årsmesterskapet 2002 PDF Skriv ut E-post

Årsmesterskapet 2002

[Klasseinndeling] [Tabell kl. A] [Tabell kl. B] [Tabell kl. C] [Runderesultater]

Årsmesterskapet består av en rekke spesielt angitte lyn- og hurtigsjakkturneringer, hvor plasseringene fra disse vektlegges etter følgende skala:

    13 eller flere spillere: 17-13-10-8-6-5-4-3-2-1
    10-12 spillere: 13-10-8-6-5-4-3-2-1
    9 eller færre spillere: 10-7-5-4-3-2-1

Dersom to eller flere deler plassering, deles også mesterskapspoengene.
Den som har høyest poengsum sammenlagt etter alle rundene, vinner Årsmesterskapet. De enkelte turneringene er åpne for alle sjakkspillere, men kun hovedmedlemmer av Sotra Sjakklubb kan vinne tittelen Årsmester.

Runderesultater


Klasseinndeling

Klasse A Klasse B Klasse C
Kenneth Brattetveit Afshin Alikhani Geir Blom
Tom Eriksen Erik Andersen Berge Frimanslund
Vidar Garmannslund Reidar Andersen Ivar Magne Glesnes
Paul-Erik Lillholm John Dyrøy Jens Kaae Kristiansen
Morten L. Madsen Per Engum Kåre Leiknes
Asbjørn Nordanger Kay-Ove Fjeldstad Knut Mjøs
Hans-Jørgen Sjursen Oddbjørn Hagen Vebjørn Moen
Hallstein Vårdal Torben Kallesøe Roar Neteland
Ole Woldseth Nils K. Skare Svein Sandset
Gjert Aanes

Stillingen etter 14 runder

Klasse A

Pl. Dato:
Form:
10.01
Hurtig
07.02
Lyn
07.03
Hurtig
04.04
Lyn
25.04
Tema
16.05
Lyn
06.06
Hurtig
22.08
Lyn
05.09
Hurtig
26.09
Lyn
17.10
Hurtig
07.11
Lyn
28.11
Hurtig
12.12
Lyn M
Sum
1. Vidar Garmannslund 17,0 5,5 4,0 13,0 4,0 10,0 10,0 7,0 10,0 10,3 8,0 10,3 17,0 13,0 139,2
2. Kenneth Brattetveit 13,0 13,0 8,0 5,0 5,0 7,0 7,0 17,0 13,0 6,0 10,0 4,5 6,0 8,0 122,5
3. Afshin Alikhani 6,0 9,0 6,0 10,0 10,0 - - 13,0 6,0 10,3 17,0 10,3 10,0 10,0 117,7
4. Hallstein Vårdal 8,0 5,5 - - 8,0 - - 7,0 - 10,3 13,0 10,3 13,0 - 75,2
5. Tom Eriksen 4,0 2,5 13,0 2,0 3,0 4,0 5,0 10,0 5,0 - 4,0 - - 4,5 57,0
6. Oddbjørn Hagen 5,0 2,5 - 6,0 0,0 3,0 - 4,0 1,0 4,5 5,0 4,5 5,0 4,5 45,0
7. Morten L. Madsen - - - - - - - 1,5 8,0 3,0 6,0 17,0 - 4,5 40,0
8. Asbjørn Nordanger 10,0 9,0 - - 13,0 - - - - - 1,0 - - - 33,0
9. Kay-Ove Fjeldstad 3,0 - - 2,0 - - 2,0 4,0 - 4,5 3,0 6,0 3,0 4,5 32,0
10. Nils K. Skare - 0,0 3,0 2,0 6,0 - - - 4,0 1,5 - 0,5 4,0 - 21,0
11. Hans-Jørgen Sjursen - - 10,0 8,0 - - - 0,0 - - - - - - 18,0
12. Erik Andersen - - - - - - - 4,0 2,0 0,0 0,0 1,5 8,0 2,0 17,5
13. Ole Woldseth - - 5,0 4,0 2,0 - 3,0 1,5 - - - - - - 15,5
14. Reidar Andersen 0,0 - 0,0 0,0 1,0 5,0 - - 0,0 1,5 2,0 3,0 0,0 1,0 13,5
15. John Dyrøy - 4,0 2,0 - - - - - - - - - - - 6,0
16. Torben Kallesøe 0,0 0,0 1,0 - 0,0 - - - 0,0 0,0 - 1,5 2,0 - 4,5
17. Per Engum 1,0 - - - - - - 0,0 3,0 - - - - - 4,0
17. Berge Frimanslund 0,0 - - - - - - - - - 4,0 0,0 0,0 0,0 4,0
17. Gjert Aanes - - - - - - 4,0 - - - - - - - 4,0
20. Paul-Erik Lillholm 2,0 1,0 - - - - - - - - - - - - 3,0
21. Ivar Magne Glesnes 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 - 1,0 0,0 - 0,0 0,0 0,5 0,0 0,0 1,5
22. Kåre Leiknes - - - - - - - - - - - - 1,0 0,0 1,0
23. Vebjørn Moen - - - - - - - - - - - - 0,0 - 0,0
23. Jens Kaae Kristensen - - - - - - - - - - - - 0,0 - 0,0
23. Anthony Natås - - - - - - - - - - 0,0 - - - 0,0
23. Geir Blom - - - - - - - - - - - - - - 0,0
23. Knut Mjøs - - - - - - - - - - - - - - 0,0
23. Roar Neteland - - - - - - - - - - - - - - 0,0
23. Svein Sandset - - - - - - - - - - - - - - 0,0

Klasse B

Pl. Dato:
Form:
10.01
Hurtig
07.02
Lyn
07.03
Hurtig
04.04
Lyn
25.04
Tema
16.05
Lyn
06.06
Hurtig
22.08
Lyn
05.09
Hurtig
26.09
Lyn
17.10
Hurtig
07.11
Lyn
28.11
Hurtig
12.12
Lyn M
Sum
1. Afshin Alikhani 10,0 10,0 10,0 10,0 10,0 - - 10,0 10,0 10,0 10,0 10,0 10,0 10,0 120,0
2. Oddbjørn Hagen 7,0 5,0 - 7,0 4,0 7,0 - 5,3 3,0 6,0 7,0 5,0 5,0 6,0 67,3
3. Kay-Ove Fjeldstad 5,0 - - 4,5 - - 7,0 5,3 - 6,0 4,0 7,0 3,0 6,0 47,8
4. Nils K. Skare - 4,0 7,0 4,5 7,0 - - - 7,0 3,5 - 0,5 4,0 - 37,5
4. Reidar Andersen 3,0 - 3,0 2,0 5,0 10,0 - - 1,0 3,5 3,0 4,0 0,0 3,0 37,5
6. Erik Andersen - - - - - - - 5,3 4,0 1,0 1,5 2,5 7,0 4,0 25,3
7. Ivar Magne Glesnes 0,0 3,5 2,0 3,0 2,0 - 5,0 2,0 - 0,0 1,5 0,5 0,0 1,0 20,5
8. Torben Kallesøe 2,0 3,5 4,0 - 3,0 - - - 2,0 - - 2,5 2,0 - 19,0
9. John Dyrøy - 7,0 5,0 - - - - - - - - - - - 12,0
9. Per Engum 4,0 - - - - - - 3,0 5,0 - - - - - 12,0
11. Gjert Aanes - - - - - - 10,0 - - - - - - - 10,0
12. Berge Frimanslund 1,0 - - - - - - - - - 5,0 0,0 0,0 2,0 8,0
13. Kåre Leiknes - - - - - - - - - - - - 1,0 0,0 1,0
14. Vebjørn Moen - - - - - - - - - - - - 0,0 - 0,0
14. Jens Kaae Kristensen - - - - - - - - - - - - 0,0 - 0,0
14. Anthony Natås - - - - - - - - - - 0,0 - - - 0,0
14. Geir Blom - - - - - - - - - - - - - - 0,0
14. Knut Mjøs - - - - - - - - - - - - - - 0,0
14. Roar Neteland - - - - - - - - - - - - - - 0,0
14. Svein Sandset - - - - - - - - - - - - - - 0,0

Klasse C

Pl. Dato:
Form:
10.01
Hurtig
07.02
Lyn
07.03
Hurtig
04.04
Lyn
25.04
Tema
16.05
Lyn
06.06
Hurtig
22.08
Lyn
05.09
Hurtig
26.09
Lyn
17.10
Hurtig
07.11
Lyn
28.11
Hurtig
12.12
Lyn M
Sum
1. Ivar Magne Glesnes 7,0 10,0 10,0 10,0 10,0 - 7,0 10,0 - 10,0 7,0 10,0 7,0 7,0 105,0
2. Berge Frimanslund 10,0 - - - - - - - - - 10,0 7,0 5,0 10,0 42,0
3. Kåre Leiknes - - - - - - - - - - - - 10,0 5,0 15,0
4. Gjert Aanes - - - - - - 10,0 - - - - - - - 10,0
5. Anthony Natås - - - - - - - - - - 5,0 - - - 5,0
6. Vebjørn Moen - - - - - - - - - - - - 4,0 - 4,0
7. Jens Kaae Kristensen - - - - - - - - - - - - 3,0 - 3,0
8. Geir Blom - - - - - - - - - - - - - - 0,0
8. Knut Mjøs - - - - - - - - - - - - - - 0,0
8. Roar Neteland - - - - - - - - - - - - - - 0,0
8. Svein Sandset - - - - - - - - - - - - - - 0,0

 


Runderesultater

Runde 1: 10.01.02 - Hurtigsjakk

Pl. Navn Kl. Resultater Poeng Monrad Berger
1.
Vidar Garmannslund A +13 +12 -02 +08 +03 +04
5.0
17.5 18.0
13.50
2.
Kenneth Brattetveit A +11 +07 +01 =03 -04 +05
4.5
19.5 22.0
16.00
3.
Asbjørn Nordanger A +10 =04 +05 =02 -01 +08
4.0
20.0 23.0
13.75
4.
Hallstein Vårdal A +09 =03 =07 +12 +02 -01
4.0
19.5 21.5
13.00
5.
Afshin Alikhani B =06 +14 -03 +11 +07 -02
3.5
17.5 18.0
7.75
6.
Oddbjørn Hagen B =05 =11 -08 +09 +12 =07
3.5
15.0 17.0
9.50
7.
Tom Eriksen A +14 -02 =04 +10 -05 =06
3.0
18.5 19.0
7.25
8.
Kay-Ove Fjeldstad B -12 +13 +06 -01 +11 -03
3.0
17.0 17.5
6.50
9.
Paul-Erik Lillholm A -04 +10 -12 -06 +13 +14
3.0
13.0 13.5
4.00
10.
Per Engum B -03 -09 +13 -07 +14 +12
3.0
12.5 13.0
3.00
11.
Reidar Andersen B -02 =06 +14 -05 -08 +13
2.5
15.0 15.5
2.75
12.
Torben Kallesøe B +08 -01 +09 -04 -06 -10
2.0
18.5 21.5
6.00
13.
Berge Frimanslund C -01 -08 -10 =14 -09 -11
0.5
16.5 17.0
0.25
14.
Ivar Magne Glesnes C -07 -05 -11 =13 -10 -09
0.5
15.0 15.5
0.25

Hvite partier står med fet skrift.

Runde 2: 07.02.02 - Lynsjakk

Pl. Navn Kl. Poeng
1. Kenneth Brattetveit A 9½ av 11
2. Afshin Alikhani B 9
2. Asbjørn Nordanger A 9
4. Vidar Garmannslund A 8
4. Hallstein Vårdal A 8
6. John Dyrøy B 6
7. Tom Eriksen A
7. Oddbjørn Hagen B
9. Paul-Erik Lillholm A 3
10. Nils K. Skare B
11. Ivar Magne Glesnes C 1
11. Torben Kallesøe B 1

Runde 3: 07.03.02 - Hurtigsjakk

Pl. Navn Kl. Resultater Poeng Monrad Berger
1.
Tom Eriksen A =07 +09 +11 +03 =02 +04
5.0
17.5 18.5
14.75
2.
Hans-Jørgen Sjursen A -03 +08 +05 +04 =01 +09
4.5
19.0 21.5
15.00
3.
Kenneth Brattetveit A +02 =04 +06 -01 +10 =05
4.0
20.0 22.5
14.00
4.
Afshin Alikhani B +08 =03 +07 -02 +06 -01
3.5
20.0 23.0
11.50
5.
Ole Woldseth A +11 -06 -02 +08 +07 =03
3.5
18.0 19.0
9.00
6.
Vidar Garmannslund A +WO +05 -03 =07 -04 +10
3.5
16.5 16.5
7.50
7.
Nils K. Skare B =01 +10 -04 =06 -05 +WO
3.0
18.0 18.0
6.75
8.
John Dyrøy B -04 -02 +09 -05 +WO +11
3.0
15.0 15.0
3.50
9.
Torben Kallesøe B =10 -01 -08 +WO +11 -02
2.5
16.0 16.0
2.25
10.
Reidar Andersen B =09 -07 +WO +11 -03 -06
2.5
14.0 14.0
2.25
11.
Ivar Magne Glesnes C -05 +WO -01 -10 -09 -08
1.0
16.5 16.5
0.00

Hvite partier står med fet skrift.

Runde 4: 04.04.02 - Lynsjakk

Pl. Navn Kl. Poeng
1. Vidar Garmannslund A 9 av 10
2. Afshin Alikhani B
2. Hans-Jørgen Sjursen A
4. Oddbjørn Hagen B 6
5. Kenneth Brattetveit A 5
6. Ole Woldseth A
7. Tom Eriksen A 4
7. Kay-Ove Fjeldstad B 4
7. Nils K. Skare B 4
10. Ivar Magne Glesnes C 3
11. Reidar Andersen B 0

Runde 5: 25.04.02 - Hurtigsjakk (tematurnering - 1.e4 e5 2.Sf3 Sc6 3.d4 exd4 4.Lc4 Lc5)

Pl. Navn Kl. Resultater Poeng Monrad Berger
1.
Asbjørn Nordanger A +12 +07 +03 +02 +06 =05
5.5
18.0 19.0
17.25
2.
Afshin Alikhani B +11 +03 +06 -01 +04 +08
5.0
18.5 20.0
14.50
3.
Hallstein Vårdal A +04 -02 -01 +09 +10 +06
4.0
19.0 21.0
10.50
4.
Nils K. Skare B -03 +11 =07 +05 -02 +09
3.5
17.0 18.5
8.25
5.
Kenneth Brattetveit A +10 -06 +09 -04 +07 =01
3.5
16.5 18.5
9.25
6.
Vidar Garmannslund A +08 +05 -02 +10 -01 -03
3.0
20.5 22.5
8.00
7.
Tom Eriksen A +09 -01 =04 +08 -05 -
2.5
17.0 17.0
6.25
8.
Ole Woldseth A -06 =10 +11 -07 +12 -02
2.5
14.0 15.0
3.50
9.
Reidar Andersen B -07 +12 -05 -03 +11 -04
2.0
15.0 16.0
2.50
10.
Oddbjørn Hagen B -05 =08 +12 -06 -03 =11
2.0
14.5 15.5
3.00
11.
Torben Kallesøe B -02 -04 -08 +12 -09 =10
1.5
15.0 16.0
2.00
12.
Ivar Magne Glesnes C -01 -09 -10 -11 -08 +WO
1.0
13.5 13.5
0.00

Hvite partier står med fet skrift.

Runde 6: 16.05.02 - Lynsjakk

Pl. Navn Kl. Poeng
1. Vidar Garmannslund A 7 av 8
2. Kenneth Brattetveit A
3. Reidar Andersen B 3
4. Tom Eriksen A 2
5. Oddbjørn Hagen B

Merkn.: Dobbelt Bergerturnering.

Runde 7: 06.06.02 - Hurtigsjakk

Pl. Navn Kl. Resultater Poeng Berger
1.
Vidar Garmannslund A +7 +2 +3 +6 +5 +4 -W
6.0
15.00
2.
Kenneth Brattetveit A +4 -1 +7 -W =3 +6 +5
4.5
8.75
3.
Tom Eriksen A +5 -4 -1 +7 =2 -W +6
3.5
7.25
4.
Gjert Aanes C -2 +3 -6 -5 -W -1 +7
2.0
4.50
5.
Ole Woldseth A -3 +6 -W +4 -1 -7 -2
2.0
4.00
6.
Kay-Ove Fjeldstad B -W -5 +4 -1 +7 -2 -3
2.0
3.00
7.
Ivar Magne Glesnes C -1 -W -2 -3 -6 +5 -4
1.0
2.00

Hvite partier står med fet skrift.
Merkn.: Bergerturnering med 10 min. betenkningstid.

Runde 8: 22.08.02 - Lynsjakk

Pl. Navn Kl. Poeng
1. Kenneth Brattetveit A 9½ av 12
2. Afshin Alikhani B
3. Tom Eriksen A 7
4. Hallstein Vårdal A
4. Vidar Garmannslund A
6. Erik Andersen B 6
6. Oddbjørn Hagen B 6
6. Kay-Ove Fjeldstad B 6
9. Morten L. Madsen A
9. Ole Woldseth A
11. Per Engum B 5
12. Hans-Jørgen Sjursen A 4
13. Ivar Magne Glesnes C 1

Runde 9: 05.09.02 - Hurtigsjakk

Pl. Navn Kl. Resultater Poeng Monrad Berger
1.
Kenneth Brattetveit A +06 +05 +10 +03 -04 +07
5.0
17.5 19.5
15.50
2.
Vidar Garmannslund A -03 +WO +11 +05 +06 +04
5.0
15.5 15.5
11.50
3.
Morten L. Madsen A +02 +07 +04 -01 =09 =05
4.0
20.5 23.0
15.00
4.
Afshin Alikhani B +11 +10 -03 +09 +01 -02
4.0
18.5 19.5
10.50
5.
Tom Eriksen A +09 -01 +08 -02 +10 =03
3.5
19.5 21.5
9.50
6.
Nils K. Skare B -01 -09 +WO +08 -02 +11
3.0
16.5 16.5
4.00
7.
Per Engum B +WO -03 -09 +10 +11 -01
3.0
14.5 14.5
3.00
8.
Erik Andersen B -10 +11 -05 -06 +WO +09
3.0
12.0 12.0
3.50
9.
Oddbjørn Hagen B -05 +06 +07 -04 =03 -08
2.5
17.5 20.5
8.00
10.
Torben Kallesøe B +08 -04 -01 -07 -05 +WO
2.0
18.5 18.5
3.00
11.
Reidar Andersen B -04 -08 -02 +WO -07 -06
1.0
18.0 18.0
0.00

Hvite partier står med fet skrift.

Runde 10: 26.09.02 - Lynsjakk

Pl. Navn Kl. Poeng
1. Hallstein Vårdal A 8 av 10
1. Afshin Alikhani B 8
1. Vidar Garmannslund A 8
4. Kenneth Brattetveit A 7
5. Oddbjørn Hagen B
5. Kay-Ove Fjeldstad B
7. Morten L. Madsen A 5
8. Nils K. Skare B 3
8. Reidar Andersen B 3
10. Erik Andersen B 2
11. Ivar Magne Glesnes C 0

Runde 11: 17.10.02 - Hurtigsjakk

Pl. Navn Kl. Resultater Poeng Monrad Berger
1.
Afshin Alikhani B +05 +11 +03 -04 +02 +07
5.0
19.0 21.5
17.50
2.
Hallstein Vårdal A +07 -03 +05 +09 -01 +04
4.0
20.0 23.0
14.00
3.
Kenneth Brattetveit A +12 +02 -01 +07 +04 -05
4.0
20.0 21.5
12.50
4.
Vidar Garmannslund A +08 +06 +11 +01 -03 -02
4.0
19.5 22.0
14.00
5.
Morten L. Madsen A -01 +10 -02 +13 +08 +03
4.0
19.0 20.5
11.50
6.
Oddbjørn Hagen B +10 -04 -09 +12 =11 +13
3.5
14.0 15.5
7.25
7.
Tom Eriksen A -02 +14 +13 -03 +09 -01
3.0
17.5 17.5
4.50
8.
Berge Frimanslund C -04 +12 -10 +14 -05 +11
3.0
15.0 15.0
4.00
9.
Kay-Ove Fjeldstad B -11 +13 +06 -02 -07 +14
3.0
14.5 14.5
5.00
10.
Reidar Andersen B -06 -05 +08 -11 +14 +12
3.0
14.5 14.5
4.50
11.
Asbjørn Nordanger A +09 -01 -04 +10 =06 -08
2.5
18.5 21.5
7.75
12.
Ivar Magne Glesnes C -03 -08 +14 -06 =13 -10
1.5
15.0 15.0
0.75
12.
Erik Andersen B +14 -09 -07 -05 =12 -06
1.5
15.0 15.0
0.75
14.
Anthony Natås C -13 -07 -12 -08 -10 -09
0.0
13.5 15.0
0.00

Hvite partier står med fet skrift.

Runde 12: 07.11.02 - Lynsjakk

Pl. Navn Kl. Poeng
1. Morten L. Madsen A 10½ av 12
2. Vidar Garmannslund A
2. Hallstein Vårdal A
2.
Afshin Alikhani
B

5.
Kay-Ove Fjeldstad
B

6.
Kenneth Brattetveit
A
6
6.
Oddbjørn Hagen
B
6
8.
Reidar Andersen
B

9.
Torben Kallesøe
B
4
9.
Erik Andersen
B
4
11.
Ivar Magne Glesnes
C

11.
Nils K. Skare
B

13.
Berge Frimanslund
C
2

Runde 13: 28.11.02 - Hurtigsjakk

Pl. Navn
Kl.
Resultater
Poeng Monrad
Berger
1
Vidar Garmannslund
A
+08 +06 =05 +02 +07 +03
5.5
h18.5 21.5
19.75
2
Halstein Vårdal
A
+14 +09 +07 -01 =08 +05
4.5
h18.0 19.0
12.00
3
Afshin Alikhani
B
-07 +10 +06 +12 +05 -01
4.0
h18.5 21.0
12.50
4
Erik Andersen
B
-05 -08 +10 +13 +12 +07
4.0
h15.0 16.5
10.00
5
Kenneth Brattetveit
A
+04 +11 =01 +08 -03 -02
3.5
h21.0 24.0
12.75
6
Oddbjørn Hagen
B
+13 -01 -03 +14 =09 +11
3.5
h17.0 18.0
7.00
7
Nils K. Skare
B
+03 +12 -02 +09 -01 -04
3.0
h21.0 23.5
9.50
8
Kay-Ove Fjeldstad
B
-01 +04 +13 -05 =02 =09
3.0
h20.5 22.0
9.25
9
Torben Kallesøe
B
+15 -02 +11 -07 =06 =08
3.0
h17.0 18.0
7.25
10
Kåre Leiknes
C
-12 -03 -04 +WO +13 +14
3.0
h13.0 13.0
2.50
11
Ivar M. Glesnes
C
+WO -05 -09 +15 +14 -06
3.0
h12.0 12.0
2.00
12
Reidar Andersen
B
+10 -07 +14 -03 -04 =13
2.5
h15.5 16.5
4.75
13
Berge Frimanslund
C
-06 +WO -08 -04 -10 =12
1.5
h16.0 16.0
1.25
14
Vebjørn Moen
C
-02 +15 -12 -06 -11 -10
1.0
h16.5 17.5
1.00
15
Jens Kaae Kristensen
C
hh-09 -14 +WO -11  -  -
1.0
hf7.0 h7.0
0.00

Hvite partier står med fet skrift.

Runde 14: 12.12.02 - Klubbmesterskapet i lynsjakk

Pl.
Navn
Kl.
Poeng
1.
Vidar Garmannslund
A
10½ av 11
2.
Afshin Alikhani
B
9
3.
Kenneth Brattetveit
A
8
4.
Oddbjørn Hagen
B
6
4.
Kay-Ove Fjeldstad
B
6
4.
Morten L. Madsen
A
6
4.
Tom Eriksen
A
6
8.
Erik Andersen
B

9.
Reidar Andersen
B
4
10.
Berge Frimanslund
C
3
11.
Ivar Magne Glesnes
C
2
12.
Kåre Leiknes
C
1


Til toppen av siden

* * *

Tilbake til hovedsiden/Arkiv/Turneringer/Årsmesterskap



© 2002, Sotra Sjakklubb


//

 

Søk i sotrasjakk.no

Fakta om Sotra Sjakklubb

Sotra Sjakklubb ble stiftet i 1992.

Template Design ah-68 | Copyright © 2016 Sotra Sjakklubb