Gisle Bjugn: Eksilbergenser, kommunestyrerepresentant og Sotra-spiller! PDF Skriv ut E-post
Skrevet av Tom Eriksen   
onsdag 21. mars 2012

Gisle Bjugn har - i likhet med flere andre av dagens Sotra-spillere - en fortid i Fyllingsdalen Sjakklubb. Med adresse i Haslum, Bærum er han også den av våre medlemmer som har lengst vei til klubben, uten at det gjorde klubbvalget hans noe minde naturlig da han vendte tilbake til den organiserte sjakken i fjor sommer.

I vinter representerte han klubben vår i Praha Open, og fikk også med seg avslutningshelgen i Vestlandsserien. Sammen med Morten Madsen er han også primus motor for Facebook-gruppen Hansasjakk, som arrangerer sjakkvelder på Cafe Aspendos om onsdagskveldene.

I fjor høst ble Gisle valgt inn i kommunestyret i Bærum som representant for Høyre, og ble nylig portrettert i Budstikka, lokalavisen for Asker og Bærum.

Sist oppdatert onsdag 21. mars 2012
 

Ny kommentar

Følgende regler gjelder for skriving av kommentarer på Sotra Sjakklubbs nettsider:

1. Skriv din ærlige mening

2. La artikkelens tema danne utgangspunkt for kommentaren din

3. Fordragelighet og respekt for andres meninger er nyttig ballast når du skriver tilsvar til andres kommentarer

4. Du behøver ikke å stå frem med fullt navn, men sjansen for å få tilsvar øker dersom du ikke poster fullstendig anonymt

Sikkerhetskode
Vis ny kode

Template Design ah-68 | Copyright © 2016 Sotra Sjakklubb