Sjakk1.no Bergen Sommer NGP 2017

Gruppe A

Nordnes bydelshus, Bergen, 28.07 - 30.07.2017

Endelig resultatliste

Pl Navn GP n-Rtg i-Rtg Klubb 1 2 3 4 5 Poeng Monrad-1 Monrad Berger i-Prestasjon
GM Maxim Turov M RUS  +13  +11  +17  +06  =03
4.5
12.5
14.5
12.50
 2631 (+1.70)
FM Johannes Luangtep Kvisla M Stavanger  +28  +21  +16  =03  +07
4.5
12.0
13.0
11.00
 2348 (+9.80)
IM Irina Turova M RUS  +14  +12  +05  =02  =01
4.0
15.0
17.5
13.00
 2484 (+5.90)
Tor Kristian Larsen 1 Bergens  +26  -05  +14  +12  +13
4.0
11.0
12.5
9.00
 2167 (+19.40)
FM Vegar Koi Gandrud M Hønefoss  +15  +04  -03  =11  +16
3.5
13.0
15.5
10.25
 2235 (-6.80)
CM Abdullah Mohammed Muhseen M Bergens  =WO  +15  +20  -01  +11
3.5
11.5
11.5
7.00
 2284 (+9.60)
Gisle Bjugn 2 Bærum  =WO  +28  +18  +17  -02
3.5
9.5
9.5
5.00
 2100 (+26.00)
Stig Børje Larsen 1 Bergens  =18  +25  -11  =19  +20
3.0
8.5
10.5
6.00
 1848 (-3.00)
Tore Tjensvoll 1 Sotra  +29  -17  =19  =20  +18
3.0
8.0
9.0
5.00
 1849 (-11.00)
10 
Johannes Melkevik 1 Sevland  =WO  -22  +24  =18  +19
3.0
8.0
8.0
5.00
 1732 (-13.40)
11 
Håvard Skøien M Bergens  +23  -01  +08  =05  -06
2.5
14.5
16.5
6.75
 2144 (+0.20)
12 
Sigve Hølleland 1 Masfjorden  +19  -03  +21  -04  =15
2.5
12.5
14.5
5.25
 1881 (-16.40)
13 
Olav Hjortås 2 1911  -01  +26  =22  +27  -04
2.5
12.0
13.5
4.00
 1837 (+2.00)
14 
Arne Skodvin Kristoffersen 2 Sotra  -03  +29  -04  +21  =22
2.5
12.0
13.0
4.00
 1800 (-0.40)
15 
Simen Sørensen 2 Sevland  -05  -06  +23  +26  =12
2.5
11.5
13.0
4.75
 1944 (+21.40)
16 
Alena Ayzenberg 2 Bergens  =27  +30  -02  +22  -05
2.5
11.5
12.5
3.75
 1874 (-7.00)
17 
FM Daniel Jakobsen Kovachev M OSS  +22  +09  -01  -07  
2.0
13.0
13.0
5.00
 2093 (-17.80)
18 
Hallvard Haug Flatebø 2 Sevland  =08  +27  -07  =10  -09
2.0
12.5
14.0
4.50
 1713 (+25.00)
19 
Ramona Mork 2 Sotra  -12  +24  =09  =08  -10
2.0
11.5
13.5
5.00
 1809 (+11.40)
20 
Egil Melkevik 2 Sevland  =WO  +23  -06  =09  -08
2.0
11.5
11.5
3.50
 1825 (+10.80)
21 
Tom Andre Sivertsen 2
 
Sotra  +WO  -02  -12  -14  +27
2.0
11.0
11.0
1.50
 1651 (-6.80)
22 
Eirik Aarnes 2 Bergens  -17  +10  =13  -16  =14
2.0
10.5
12.5
5.50
 1834 (+9.60)
23 
Aage Mella 2 Strømmen  -11  -20  -15  +28  W29
2.0
8.0
9.0
2.00
 1622 (-10.80)
24 
Rune Taranger 2 Nordstrand  =WO  -19  -10  +30  =25
2.0
8.0
8.0
2.00
 1542 (-6.60)
25 
Sigve Dyrhovden 2 Sotra  =30  -08  -27  +29  =24
2.0
7.5
8.5
2.50
 1582 (-27.60)
26 
Lisbeth Haugsvær 2 Masfjorden  -04  -13  +28  -15  =30
1.5
10.0
11.0
1.50
 1627 (-8.00)
27 
Terje Lie 2 Bergens  =16  -18  +25  -13  -21
1.5
9.0
11.0
3.25
 1672 (+10.80)
28 
Frederic Vidal 2 FRA  -02  -07  -26  -23  +WO
1.0
11.5
11.5
0.00
 1138 (-29.80)
29 
Lars Ziegler 2 Bergens  -09  -14  +30  -25  w23
1.0
9.5
10.5
1.00
 1162 (-12.60)
30 
Jarle Sivertsen 2
 
Sotra  =25  -16  -29  -24  =26
1.0
8.0
9.0
1.75
 1503 (-3.20)
Rangering:
Poeng:  Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Monrad-1:  Monradkvalitet, dårligste strøket
Monrad:  Monradkvalitet, ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
Berger:  Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Gruppe B

Endelig resultatliste

Pl Navn GP n-Rtg i-Rtg Klubb Land 1 2 3 4 5 Poeng Monrad-1 Monrad Berger i-Prestasjon
Øyvind Andreas Sandø 4 Bergens NOR  +28  +16  =02  +15  +05
4.5
12.5
13.5
11.50
 1711 (+31.20)
Jostein Sørhus 3 Haugaland NOR  +06  +09  =01  =04  +13
4.0
15.0
18.0
13.75
 1582 (+1.60)
Jørund Løbach Jørgensen 3 Caissa NOR  +20  =15  +18  =05  +08
4.0
11.5
13.5
10.50
 1582 (-9.60)
Sergey Eliseev 4 Sandnes NOR  =WO  +24  +11  =02  +10
4.0
11.5
11.5
9.50
 1810 (+49.20)
David Luangtep Vangen 3 1911 NOR  +19  +23  +08  =03  -01
3.5
13.5
15.0
8.50
 1429 (-14.00)
Gard Rye Høyforsslett 5 Bergens NOR  -02  =22  +27  +18  +15
3.5
11.0
12.5
7.50
 1427 (+35.60)
Niran-Jan Murugesh 4 Sotra NOR  -15  +25  +16  =09  +21
3.5
10.0
11.5
7.50
 1473 (-9.60)
Matheo Schick 5
 
Søråshøgda NOR  +WO  +10  -05  +11  -03
3.0
13.5
13.5
6.00
 1582 (-0.40)
Monica Lauvik Fjeldstad 5
 
Sotra NOR  +21  -02  +22  =07  =14
3.0
12.5
14.5
7.25
 1543 (+17.60)
10 
Njål Lura 3 Sotra NOR  +29  -08  +19  +12  -04
3.0
12.0
13.0
6.00
 0782 (-20.40)
11 
Rune Kleiven Rynning 3 Florø NOR  +30  +12  -04  -08  +19
3.0
12.0
12.0
5.00
 0782 (-23.60)
12 
Harald Lexander 5
 
Bergens NOR  +17  -11  +25  -10  +20
3.0
10.5
12.0
6.00
 1449 (+16.80)
13 
Per Magnus Larsen 5 Porsgrunn NOR  -16  +28  +29  +17  -02
3.0
10.0
11.0
4.50
 1423 (+5.60)
14 
Carl Erik Markhus 5 Sotra NOR  =WO  -19  +24  +23  =09
3.0
8.0
8.0
4.50
 0000 (+0.00)
15 
Jonas Kleppe Borlaug 5 Sotra NOR  +07  =03  +26  -01  -06
2.5
15.5
17.0
7.00
 1456 (+62.80)
16 
Øyvind Ørnulfson Lavik 5
 
Bergens NOR  +13  -01  -07  =26  +23
2.5
12.5
14.0
5.25
 1353 (-20.00)
17 
Noumea Bois D`enghien 3 FRA FRA  -12  +21  =23  -13  +24
2.5
9.5
11.0
4.25
 1431 (+7.80)
18 
Amadeus Hestvik Evenshaug 5 Bærum NOR  =WO  +30  -03  -06  +26
2.5
9.0
9.0
1.50
 1282 (+9.20)
19 
Sara Marie Skaug Bjørkly 5
 
Bergens NOR  -05  +14  -10  +25  -11
2.0
12.5
14.0
4.50
 1359 (-1.60)
20 
Vegard Lauvik Fjeldstad 5 Sotra NOR  -03  -26  W30  +22  -12
2.0
10.5
10.5
2.00
 1360 (+10.00)
21 
Anders Stanghelle 3 Nord-Odal NOR  -09  -17  +28  +29  -07
2.0
10.0
11.0
2.00
 0718 (-26.40)
22 
Jonas Bringsvor Nilsen 5 Søråshøgda NOR  =WO  =06  -09  -20  +28
2.0
9.5
9.5
2.75
 1068 (-36.00)
23 
Heine N Johannessen 5
 
Haukås NOR  +26  -05  =17  -14  -16
1.5
11.5
13.0
2.75
 1275 (-3.20)
24 
Theo N Johannessen 5
 
Haukås NOR  =25  -04  -14  +27  -17
1.5
11.0
12.5
2.25
 0000 (+20.00)
25 
Sveinung Møller 5 Kristiansand NOR  =24  -07  -12  -19  +29
1.5
10.0
11.0
1.75
 0867 (-7.60)
26 
Arve Nils Hansen 5 Bergens NOR  -23  +20  -15  =16  -18
1.5
9.5
11.0
3.25
 1089 (-44.80)
27 
Monica Hestvik 5
 
Bærum NOR  =WO  -29  -06  -24  +30
1.5
6.0
6.0
0.00
 0000 (+0.00)
28 
Dan Frøskeland 5
 
Bergens NOR  -01  -13  -21  +30  -22
1.0
11.5
11.5
0.00
 0000 (+0.00)
29 
Erlend Holgersen 5
 
Bergens NOR  -10  +27  -13  -21  -25
1.0
9.5
11.0
1.50
 0000 (+0.00)
30 
Aleksandra Fjæreide 5
 
Sotra NOR  -11  -18  w20  -28  -27
0.0
9.0
10.0
0.00
 0000 (+0.00)
Rangering:
Poeng:  Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Monrad-1:  Monradkvalitet, dårligste strøket
Monrad:  Monradkvalitet, ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
Berger:  Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)
Hvite partier står med fet skrift.
17. nov kl.23:43    TurneringsService 6.5 Sotra Sjakklubb

Søk i sotrasjakk.no

Kommende turneringer

Akkurat nå er det ingen tilgjengelige arrangement.

Samarbeidspartnere

Sjakk1.no
Alltid åpen. Alltid billig.

Sartor Storsenter
Mer enn 100 butikker
under samme tak.

Vestnytt
lokalavisen for Sotra og Øygarden

Fjell kommune
Vekstkommunen i vest

Skandiabanken
har hatt de mest fornøyde bankkundene 16 år på rad!