Åpent Hordalandsmesterskap i hurtigsjakk NGP 2018

Gruppe A (NGP M, 1, 2)

Kulturhuset Danckert Krohn, Bergen, 31.07.2018

Endelig resultatliste

Pl Navn GP n-Rtg i-Rtg Klubb 1 2 3 4 5 6 Poeng Buchholz-1 Buchholz i-Snittm i-Prestasjon
IM Kjetil Stokke M Bergens  +21  +15  +04  +07  +03  =05
5.5
18.0
20.0
2004
 2525 (+5.90)
Øyvind Riisem M Sotra  =10  -11  +13  +15  +08  +09
4.5
17.0
19.5
1771
 2013 (-30.40)
Vebjørn Selbekk 1 Moss  +13  =07  +06  +08  -01  =04
4.0
20.5
23.5
2074
 2152 (+47.20)
FM Petter Fossan M Stavanger  +14  +20  -01  +12  =05  =03
4.0
19.5
21.0
1980
 2180 (-6.80)
IM Eirik Gullaksen M Bergens  =12  =09  +16  +20  =04  =01
4.0
18.0
19.5
1935
 2235 (-15.80)
FM Daniel Hersvik M Haukås  +19  =08  -03  +14  =07  +12
4.0
17.0
19.5
1803
 1999 (-27.00)
Ole Emil Frisvold 1 Bergens  +22  =03  +09  -01  =06  =10
3.5
20.5
22.0
1973
 1965 (-3.00)
WFM Anita Grønnestad 1 Bergens  +23  =06  +11  -03  -02  +17
3.5
18.0
18.5
1861
 1934 (+4.20)
Stig Børje Larsen 2 Bergens  +17  =05  -07  +11  +20  -02
3.5
17.5
19.0
1941
 1962 (+27.80)
10 
Heine N Johannessen 2 Haukås  =02  -12  =21  +13  +14  =07
3.5
17.0
19.0
1832
 1866 (+36.40)
11 
Alena Ayzenberg 1 Bergens  =16  +02  -08  -09  +18  +15
3.5
16.0
18.0
1808
 1865 (-4.60)
12 
Andreas Fossan 1 Stavanger  =05  +10  =15  -04  +21  -06
3.0
18.0
20.0
2014
 1937 (+23.60)
13 
Jarle Sivertsen 2 Sotra  -03  +19  -02  -10  +23  +22
3.0
16.0
16.5
1767
 1665 (+4.80)
14 
Jarle Solli 2 Bergens  -04  +18  +22  -06  -10  +20
3.0
15.0
16.5
1900
 1777 (+1.20)
15 
Geir Ole Aagedal 2 Bergens  +18  -01  =12  -02  +16  -11
2.5
18.5
20.5
1905
 1810 (-1.40)
16 
Stig Omar Eide 2 Luster  =11  =21  -05  =17  -15  +WO
2.5
14.0
15.5
1857
 1633 (-0.40)
17 
Joakim Aasen 2 Haukås  -09  +WO  -20  =16  +19  -08
2.5
13.5
15.0
1742
 1575 (+13.20)
18 
Fredrik Aasen 2 Haukås  -15  -14  +WO  =19  -11  +23
2.5
13.0
13.5
1734
 1585 (-1.80)
19 
Oddvar Solli 2 Voss  -06  -13  +23  =18  -17  +21
2.5
13.0
13.5
1708
 1616 (-4.40)
20 
Tor Gunnar Nordnes 2 Sotra  +WO  -04  +17  -05  -09  -14
2.0
17.0
19.0
1922
 1618 (-22.00)
21 
Kjetil Myrlid Aasen 2 Haukås  -01  =16  =10  +22  -12  -19
2.0
16.5
18.0
1804
 1514 (-34.20)
22 
Per Engum 2
 
Sotra  -07  +23  -14  -21  +WO  -13
2.0
13.0
13.5
1741
 1481 (-1.60)
23 
Gunnar Eiken 2 Sotra  -08  -22  -19  +WO  -13  -18
1.0
12.5
13.5
1686
 0986 (-67.20)
Rangering:
Poeng:  Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Buchholz-1:  Buchholz Modifisert, dårligste strøket
Buchholz:  Buchholz modifisert, ingen strykninger (=LP Buchholz i lagturneringer)
i-Snittm:  Gjennomsnittlig FIDE ratingmotstand

Gruppe B (NGP 3, 4, 5)

Endelig resultatliste

Pl Navn GP n-Rtg i-Rtg Klubb 1 2 3 4 5 6 Poeng Buchholz-1 Buchholz i-Snittm i-Prestasjon
Matheo Schick 3 Søråshøgda  +10  +07  +14  +02  +04  -03
5.0
19.5
22.0
1343
 1616 (+22.20)
Lykke-Merlot Helliesen 3 Caissa  +08  +05  =03  -01  +09  +07
4.5
20.5
23.5
1361
 1554 (+20.00)
Alexander Aasen 4 Haukås  +16  +09  =02  =14  =07  +01
4.5
18.5
20.5
1430
 1579 (+34.20)
Arve Nils Hansen 4 Bergens  +18  -12  +11  +06  -01  +15
4.0
17.5
19.5
1349
 1542 (+22.40)
Jonas Kleppe Borlaug 4 Sotra  +15  -02  -07  +16  +12  +09
4.0
16.5
18.5
1442
 1442 (+17.60)
Gard Rye Høyforsslett 3 Bergens  -13  +20  +16  -04  +14  +10
4.0
14.5
14.5
1262
 1334 (-12.80)
Theo N Johannessen 4 Haukås  +11  -01  +05  +12  =03  -02
3.5
21.0
24.0
1367
 1280 (-5.00)
Roy Andre B Bogevåg 4 Masfjorden  -02  +19  =15  -10  +11  +14
3.5
15.5
16.5
1382
 1295 (+5.80)
Aage Mella 3 Strømmen  +17  -03  +12  +13  -02  -05
3.0
19.0
21.0
1308
 1236 (-41.80)
10 
Sara Marie Skaug Bjørkly 4 Bergens  -01  -11  +18  +08  +13  -06
3.0
18.5
20.5
1283
 1355 (+11.00)
11 
Magnus Skiftesvik 4
 
Bergens  -07  +10  -04  +15  -08  +16
3.0
16.5
18.5
1323
 1251 (-10.00)
12 
Øyvind Westre Hustvedt 5
 
Haukås  +19  +04  -09  -07  -05  +17
3.0
16.5
17.5
1356
 1284 (-20.80)
13 
Terje Wahl 4 Lillestrøm  +06  -14  +17  -09  -10  +19
3.0
14.5
15.5
1392
 1320 (+8.60)
14 
Anders Bolstad 4 Bergens  +20  +13  -01  =03  -06  -08
2.5
20.0
20.0
1296
 1239 (-22.40)
15 
Rune Kleiven Rynning 3 Florø  -05  +18  =08  -11  +19  -04
2.5
16.5
17.5
1218
 1135 (-32.00)
16 
Magnus Lid Hagen 5
 
Sotra  -03  +17  -06  -05  +20  -11
2.0
17.5
17.5
1280
 1208 (-1.60)
17 
Sverre Anton Sverkmo 4 Namsos  -09  -16  -13  +20  +18  -12
2.0
13.0
13.0
1232
 1232 (-5.80)
18 
Anna Ovidia Young 5 Sotra  -04  -15  -10  +19  -17  +20
2.0
12.5
12.5
1285
 1042 (-1.60)
19 
Bella Marie Young 5
 
Sotra  -12  -08  +20  -18  -15  -13
1.0
14.0
14.0
1208
 0947 (-3.60)
20 
Oline Sundby Waage 5 Sotra  -14  -06  -19  -17  -16  -18
0.0
12.5
13.5
1287
 0587 (-20.40)
Rangering:
Poeng:  Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Buchholz-1:  Buchholz Modifisert, dårligste strøket
Buchholz:  Buchholz modifisert, ingen strykninger (=LP Buchholz i lagturneringer)
i-Snittm:  Gjennomsnittlig FIDE ratingmotstand
Hvite partier står med fet skrift.
18. nov kl.00:39    TurneringsService 6.5 Sotra Sjakklubb

Søk i sotrasjakk.no

Kommende turneringer

Akkurat nå er det ingen tilgjengelige arrangement.

Samarbeidspartnere

Sjakk1.no
Alltid åpen. Alltid billig.

Sartor Storsenter
Mer enn 100 butikker
under samme tak.

Vestnytt
lokalavisen for Sotra og Øygarden

Fjell kommune
Vekstkommunen i vest

Skandiabanken
har hatt de mest fornøyde bankkundene 16 år på rad!