Toppbordene i A-gruppen i 2. runde. Foto: Monica Fjeldstad

Den 25. utgaven av Bronstein Cup ble i dag arrangert på Liljevatnet skule under turneringslederne Monica L. Fjeldstad og Karl-Marthon Kjellands kyndige ledelse.

Årets turnering ble for første gang spilt med to grupper. I A-gruppen var det 32 deltakere og i B-gruppen 18. Dette var en tangering av fjorårets deltakerrekord.

A-gruppen ble vunnet av IM Joachim B. Nilsen, Bergens, med 5½ poeng av 6, foran Stig K. Martinsen, Sotra (5 p) og FM Kjell Arne Mork, SK 96 (5 p). Klassevinnerne var WFM Anita Grønnestad, Bergens (kl 1) og Afras Mansoor, Søråshøgda (kl 2).

B-gruppen ble vunnet Kristoff Bjørn Simon, Bergens (5½ p) foran Shjalg Ole Næss, Masjorden (4½ p) og Alexander Aasen, Haukås (4½ p). Klassevinnerne var Vegard Lauvik Fjeldstad, Sotra (kl 4) og Sjur Hageberg Sætre, Sotra (kl 5).

 

Bronstein Cup 2018

Gruppe A (NGP M, 1, 2)

Liljevatnet skule, Knarrevik, 21.10 - 21.10.2018

Endelig resultatliste

Pl Navn Kl GP n-Rtg i-Rtg Klubb Land 1 2 3 4 5 6 Poeng Buchholz-1 Buchholz i-Snittm i-Prestasjon
1
IM Joachim Birger Nilsen M M   Bergens NOR +15 +07 +06 +03 +02 =04
5.5
22.5
25.5
2078
2518 (+28.20)
2
Stig K Martinsen M M   Sotra NOR +22 +10 +04 +08 -01 +06
5.0
21.5
24.0
2059
2350 (+31.40)
3
FM Kjell Arne Mork M M   SK 96 NOR +24 +14 +05 -01 +13 +09
5.0
19.0
21.0
1884
2217 (-1.20)
4
IM Eirik Gullaksen M M   Bergens NOR +21 +13 -02 +14 +05 =01
4.5
20.5
23.5
1953
2248 (-11.80)
5
WFM Anita Grønnestad 1 1   Bergens NOR +12 +17 -03 +07 -04 +15
4.0
20.0
23.0
1916
2030 (+17.20)
6
Øyvind Riisem M M   Sotra NOR +27 +16 -01 +17 +18 -02
4.0
19.5
21.5
1826
2038 (-9.00)
7
Sigve Hølleland 1 1   Masfjorden NOR +28 -01 +24 -05 +25 +13
4.0
16.5
18.5
1820
1940 (+13.60)
8
André Barna M M   Eidsvoll GER +29 =09 +11 -02 +16  
3.5
19.5
21.0
1738
1968 (-9.00)
9
Afras Mansoor 2 2   Søråshøgda NOR +32 =08 -13 +23 +11 -03
3.5
18.0
18.5
1748
1787 (+5.40)
10
Tom Eriksen 1 1   Sotra NOR +23 -02 =18 =16 =12 +14
3.5
17.5
20.0
1710
1775 (-4.60)
11
Ariza Hina 2 2   Søråshøgda NOR +25 =18 -08 +29 -09 +23
3.5
15.0
16.5
1670
1674 (+44.20)
12
Fredrik Aasen 2 2   Haukås NOR -05 -19 +31 +30 =10 +22
3.5
14.5
15.0
1666
1723 (+20.00)
13
Kasper Aamand Petersen 1 1   Haukås NOR +26 -04 +09 +19 -03 -07
3.0
20.0
22.0
1876
1860 (-0.40)
14
Kenneth Brattetveit 1 1   Sotra NOR +31 -03 +15 -04 +19 -10
3.0
19.0
19.5
1841
1815 (-3.60)
15
Jonas H Rasmussen 2 2   Bergens NOR -01 +28 -14 +27 +17 -05
3.0
17.5
19.5
1812
1777 (+13.80)
16
Karstein Rye 1 1   Bergens NOR +20 -06 +26 =10 -08 =18
3.0
17.5
19.5
1750
1756 (-7.00)
17
Kay-Ove Fjeldstad 2 2   Sotra NOR +19 -05 +20 -06 -15 +26
3.0
17.0
19.0
1700
1698 (-6.00)
18
Theo N Johannessen 2 2   Haukås NOR =30 =11 =10 +22 -06 =16
3.0
16.5
18.0
1751
1676 (+38.80)
19
Lars Ziegler 2 2   Bergens NOR -17 +12 +25 -13 -14 +24
3.0
14.5
16.5
1729
1717 (+42.60)
20
Joakim Aasen 2 2   Haukås NOR -16 +27 -17 -24 +32 +25
3.0
12.0
12.5
1655
1655 (+26.20)
21
Kjetil Myrlid Aasen 2 2   Haukås NOR -04 -26 -29 +31 +28 +30
3.0
11.5
12.0
1716
1669 (-6.00)
22
Liam Jansson Rønnestad 2 2   Søråshøgda NOR -02 =23 +32 -18 +24 -12
2.5
16.0
16.5
1617
1543 (-18.60)
23
Thomas Sekkingstad 2 2   Sotra NOR -10 =22 +30 -09 +29 -11
2.5
14.5
16.0
1652
1595 (+13.00)
24
Heine N Johannessen 2 2   Haukås NOR -03 +31 -07 +20 -22 -19
2.0
17.5
18.0
1691
1532 (-23.20)
25
Jarle Solli 2 2   Bergens NOR -11 +30 -19 +26 -07 -20
2.0
15.5
17.0
1567
1442 (-38.80)
26
Oddvar Solli 2 2   Voss NOR -13 +21 -16 -25 +27 -17
2.0
14.0
16.0
1732
1607 (+2.00)
27
Per Engum 2 2   Sotra NOR -06 -20 +28 -15 -26 +32
2.0
14.0
14.5
1637
1489 (-20.60)
28
Niran-Jan Murugesh 2 2   Sotra NOR -07 -15 -27 +32 -21 +29
2.0
13.5
14.0
1640
1515 (-1.40)
29
Thirukkumaran Jeyachandran 2 2   Sotra NOR -08 =32 +21 -11 -23 -28
1.5
15.0
15.5
1596
1389 (-69.60)
30
Morten L Madsen 2 2   Sotra NOR =18 -25 -23 -12 +31 -21
1.5
14.0
14.5
1560
1367 (-52.80)
31
Sigurd Tjelmeland 2 2   Løperen NOR -14 -24 -12 -21 -30 +WO
1.0
13.0
13.0
1700
1000 (-50.00)
32
Paul Sigve Amundsen 2 2   Sotra NOR -09 =29 -22 -28 -20 -27
0.5
13.0
14.5
1601
1200 (-22.60)
Rangering:
1 Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
2 Buchholz-1: Buchholz Modifisert, dårligste strøket
3 Buchholz: Buchholz modifisert, ingen strykninger (=LP Buchholz i lagturneringer)
4 i-Snittm: Gjennomsnittlig FIDE ratingmotstand

Gruppe B (NGP 3, 4, 5)

Endelig resultatliste

Pl Navn Kl GP n-Rtg i-Rtg Klubb Land 1 2 3 4 5 6 Poeng Buchholz-1 Buchholz i-Snittm i-Prestasjon
1
Kristoff Bjørn Simon 5 5     Bergens NOR +12 +08 +06 +07 +04 =02
5.5
18.0
20.5
1355
1756 (+79.60)
2
Shjalg Ole Næss 3 3   Masfjorden NOR +08 +04 -07 +03 +06 =01
4.5
20.5
23.5
1325
1565 (+0.80)
3
Alexander Aasen 4 4   Haukås NOR +17 =05 +12 -02 +09 +07
4.5
17.0
18.0
1317
1510 (+28.40)
4
Vegard Lauvik Fjeldstad 4 4   Sotra NOR +18 -02 +05 +10 -01 +08
4.0
20.5
22.5
1367
1560 (+24.60)
5
Olai Dyrhaug Eriksen 4 4   Bergens NOR +13 =03 -04 +15 +07 =06
4.0
17.0
19.0
1293
1418 (+7.20)
6
Gard Rye Høyforsslett 3 3   Bergens NOR +15 +11 -01 +09 -02 =05
3.5
19.5
21.5
1348
1435 (+7.80)
7
Andreas Jonsterhaug 4 4   Bergens NOR +16 +09 +02 -01 -05 -03
3.0
21.5
23.0
1325
1397 (+6.20)
8
Sander Glesnes 4 4   Sotra NOR -02 -01 +13 +16 +17 -04
3.0
17.5
18.5
1242
1314 (+8.40)
9
Jonas Kleppe Borlaug 4 4   Sotra NOR +14 -07 +15 -06 -03 +10
3.0
16.5
18.5
1284
1284 (-1.80)
10
Sara Marie Skaug Bjørkly 4 4   Bergens NOR   +17 +11 -04 +12 -09
3.0
15.5
16.5
1233
1233 (-4.80)
11
Sjur Hageberg Sæthre 5 5     Sotra NOR +WO -06 -10 -12 +14 +16
3.0
14.0
15.5
1239
1167 (-0.40)
12
Ole Rasmussen 4 4   Bergens NOR -01 +16 -03 +11 -10 =13
2.5
18.0
19.5
1224
1137 (-15.00)
13
Areeb Mansoor 5 5   Søråshøgda NOR -05 -14 -08 +WO +15 =12
2.5
13.5
14.5
1252
1103 (-15.40)
14
Magnus Lid Hagen 5 5   Sotra NOR -09 +13 -16 =17 -11 +WO
2.5
10.5
11.5
1156
1069 (-29.20)
15
Jonas Sæterlid Hella 5 5   Sotra NOR -06 +18 -09 -05 -13 +17
2.0
14.5
15.5
1260
1020 (-17.60)
16
Oline Sundby Waage 5 5   Sotra NOR -07 -12 +14 -08 +WO -11
2.0
13.0
14.5
1270
1077 (+0.40)
17
Anna Ovidia Young 5 5   Sotra NOR -03 -10 +WO =14 -08 -15
1.5
15.0
16.5
1245
0879 (-14.60)
18
Sebastian Glesnes 5 5     Sotra NOR -04 -15        
0.0
12.0
13.0
1242
0000 (+0.00)
Rangering:
1 Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
2 Buchholz-1: Buchholz Modifisert, dårligste strøket
3 Buchholz: Buchholz modifisert, ingen strykninger (=LP Buchholz i lagturneringer)
4 i-Snittm: Gjennomsnittlig FIDE ratingmotstand

Hvite partier står med fet skrift.

21. okt kl.17:37    TurneringsService 6.5 Sotra Sjakklubb

Beklager, men du har nok ikke adgang til å skrive kommentarer

Søk i sotrasjakk.no

Kommende turneringer

Samarbeidspartnere

Sjakk1.no
Alltid åpen. Alltid billig.

Sartor Storsenter
Mer enn 100 butikker
under samme tak.

Vestnytt
lokalavisen for Sotra og Øygarden

Fjell kommune
Vekstkommunen i vest

Skandiabanken
har hatt de mest fornøyde bankkundene 16 år på rad!