A-gruppen ble vunnet av IM Kjetil Stokke (6 p av 6!), foran IM Eirik Gullaksen (4½ p) og Heine Johannessen (4 p). I B-gruppen gikk Teodor Tenfjord Engelsen (5 p) til topps, på kvalitet foran August Trønnes og Sigur H. Myny (4 p). Foto: Birte Rine Young

Årets utgave av Bronstein Cup ble arrangert for 27 gang i dag, med 40 deltakere fra fem klubber. Alle partiene i A-gruppen ble spilt på live-brett og er tilgjengelig for gjennomspilling i TurneringsService.

A-gruppen ble vunnet av IM Kjetil Stokke fra Bergens Schakklub, som tok sin 5. seier i Bronstein Cup - i år med perfekt score! På de neste plassene fulgte IM Eirik Gullaksen, Bergens (4½ p) og Heine Johannessen, Haukås SK.

I B-gruppen ble de øverste plasseringene avgjort med kvalitetsberegning. Vinner ble Teodor Tenfjord Engelsen, Søråshøgda SK, med 5 poeng, foran August Trønnes, Bergens på samme score. Tredjeplassen gikk til Sigur H. Myny, Søråshøgda SK, som ble best av hele fire spillere med 4 p.

Bronstein Cup 2020

Gruppe A (NGP M, 1, 2)
Einarsengården, Straume, 25.10.2020

Endelig resultatliste

Pl Navn GP i-Rtg Klubb 1 2 3 4 5 6 Poeng Buchholz-1 Buchholz i-Snittm i-Prestasjon
IM Kjetil Stokke M Bergens  +11  +12  +02  +03  +09  +05
6.0
17.5
20.0
1786
 2681 (+18.60)
IM Eirik Gullaksen M Bergens  +13  +09  -01  +14  +04  =03
4.5
19.0
21.0
1902
 2231 (-8.40)
Heine N Johannessen 1 Haukås  =10  +08  +04  -01  +06  =02
4.0
21.5
24.5
1966
 2041 (+37.20)
Stig K Martinsen M Sotra  +15  +14  -03  +07  -02  +09
4.0
17.0
19.0
1745
 2016 (-16.20)
Olai Dyrhaug Eriksen 2 Bergens  =06  +10  -09  +13  +14  -01
3.5
17.5
19.5
1783
 1760 (+42.00)
Kenneth Brattetveit 1 Sotra  =05  =07  =13  +08  -03  +12
3.5
17.0
19.0
1577
 1661 (-18.20)
Kasper Larsen 2 Masfjorden  =08  =06  +10  -04  =12  +15
3.5
16.5
18.5
1728
 1654 (+56.20)
Jonas H Rasmussen 2 Bergens  =07  -03  +16  -06  +15  +13
3.5
15.0
16.5
1592
 1664 (-7.60)
Afras Mansoor 1 Bergens  +16  -02  +05  +15  -01  -04
3.0
20.0
21.5
1900
 1897 (-0.20)
10 
Jonas Kleppe Borlaug 2 Sotra  =03  -05  -07  +16  =13  +14
3.0
15.0
16.5
1541
 1541 (+15.40)
11 
Jarle Sivertsen 2 Sotra  -01  +17  -14  -12  +18  +WO
3.0
15.0
15.5
1677
 1430 (-19.80)
12 
Theo N Johannessen 2 Haukås  +17  -01  -15  +11  =07  -06
2.5
18.0
20.0
1714
 1508 (-16.00)
13 
Kjetil Myrlid Aasen 2 Haukås  -02  +16  =06  -05  =10  -08
2.0
18.0
19.5
1715
 1538 (-15.80)
14 
Thomas Sekkingstad 2 Sotra  +18  -04  +11  -02  -05  -10
2.0
17.5
18.0
1697
 1508 (-21.00)
15 
Per Ohnstad 2 Sotra  -04  +18  +12  -09  -08  -07
2.0
16.5
17.0
1637
 1489 (-16.00)
16 
Ariza Hina 2 Søråshøgda  -09  -13  -08  -10  +WO  +18
2.0
12.0
12.5
1568
 1328 (-23.40)
17 
Sanjay Aryal 2   Sotra  -12  -11  +18      
1.0
12.5
13.0
1464
 1339 (-2.80)
18 
Ask Maardalen Thorbjørnsen 2 Bergens  -14  -15  -17  +WO  -11  -16
1.0
10.5
11.5
1589
 0839 (-6.80)
Rangering:
Poeng:  Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Buchholz-1:  FIDE Buchholz, dårligste strøket
Buchholz:  FIDE Buchholz, ingen strykninger (=LP Buchholz i lagturneringer)
i-Snittm:  Gjennomsnittlig FIDE ratingmotstand

Gruppe B (NGP 3, 4, 5)

Endelig resultatliste

Pl Navn GP i-Rtg Klubb 1 2 3 4 5 6 Poeng Buchholz-1 Buchholz i-Snittm i-Prestasjon
Teodor Tenfjord Engelsen 3 Søråshøgda  +15  +16  -02  +08  +03  +04
5.0
19.0
21.5
1201
 1474 (+6.60)
August Trønnes 5 Bergens  +13  +11  +01  -03  +10  +07
5.0
18.5
21.5
1246
 1439 (+24.80)
Sigur H Myny 4 Søråshøgda  +19  +10  +04  +02  -01  -06
4.0
21.0
23.0
1239
 1239 (+0.80)
Anna Ovidia Young 5 Sotra  +22  +07  -03  +11  +16  -01
4.0
18.0
18.5
1236
 1308 (+19.60)
Alexander Aasen 4 Haukås  +14  =09  =07  -10  +15  +11
4.0
16.0
18.5
1149
 1389 (+2.40)
Thomas Tvedt 5 Sotra  -10  -08  +21  +19  +18  +03
4.0
14.5
15.5
1256
 1256 (+4.60)
Bjørn Instanes 4 Bergens  +12  -04  =05  +09  +08  -02
3.5
20.0
23.0
1213
 1270 (-7.40)
Jørgen Sangolt 4 Sotra  =17  +06  +09  -01  -07  +10
3.5
19.0
21.5
1231
 1231 (-7.00)
Steinar L Ingvaldsen 5 Sotra  +18  =05  -08  -07  +17  +15
3.5
16.0
18.0
1239
 1239 (+9.20)
10 
Kristian Elias Nygård-Forberg 5   Sotra  +06  -03  +14  +05  -02  -08
3.0
20.5
23.5
1228
 1228 (-0.00)
11 
Gunnar Innvær 5 Bergens  +21  -02  +19  -04  +12  -05
3.0
18.0
19.0
1206
 1013 (-0.80)
12 
Siver Flaten 5 Søråshøgda  -07  -18  +17  +13  -11  +16
3.0
14.5
16.5
1149
 1149 (+6.20)
13 
Mateja Krbacevic 5   Bergens  -02  +21  -16  -12  +22  +18
3.0
13.5
14.0
1160
 0000 (+0.00)
14 
Sofie Sæterlid Hella 5 Sotra  -05  +20  -10  -18  +19  +21
3.0
12.5
13.5
1380
 0680 (-3.40)
15 
Jonas Sæterlid Hella 5 Sotra  -01  +17  +18  =16  -05  -09
2.5
17.5
19.5
1247
 1098 (-6.80)
16 
Felix Wiger-Nordås 5 Søråshøgda  +20  -01  +13  =15  -04  -12
2.5
17.5
19.0
1202
 0866 (-29.80)
17 
Gabriel Aadland 5 Bergens  =08  -15  -12  +20  -09  +22
2.5
14.0
14.5
1169
 0833 (-19.00)
18 
Bjarne Stafseth 5   Søråshøgda  -09  +12  -15  +14  -06  -13
2.0
16.5
19.0
1134
 1062 (-0.40)
19 
Ailo Sætre Hemmingsen 5   Sotra  -03  +22  -11  -06  -14  +20
2.0
15.5
16.0
1129
 0000 (+0.00)
20 
Onni Kursula 5   Bergens  -16  -14  =22  -17  +21  -19
1.5
11.0
11.5
1123
 0000 (+0.00)
21 
Jakob Tyssøy 5   Bergens  -11  -13  -06  +22  -20  -14
1.0
14.5
15.0
1096
 0000 (+0.00)
22 
Arne Tyssøy 5   Bergens  -04  -19  =20  -21  -13  -17
0.5
13.0
14.0
1114
 0000 (+0.00)
Rangering:
Poeng:  Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Buchholz-1:  FIDE Buchholz, dårligste strøket
Buchholz:  FIDE Buchholz, ingen strykninger (=LP Buchholz i lagturneringer)
i-Snittm:  Gjennomsnittlig FIDE ratingmotstand
Hvite partier står med fet skrift.
25. okt kl.21:11    TurneringsService 6.6 Sotra Sjakklubb

Beklager, men du har nok ikke adgang til å skrive kommentarer

Søk i sotrasjakk.no

Kommende turneringer

Samarbeidspartnere

Sjakk1.no
Alltid åpen. Alltid billig.

Sartor Storsenter
Mer enn 100 butikker
under samme tak.

Vestnytt
lokalavisen for Sotra og Øygarden

Fjell kommune
Vekstkommunen i vest

Skandiabanken
har hatt de mest fornøyde bankkundene 16 år på rad!