GM Frode Urkedal besøker klubben torsdag 10. mars og skal delta i FIDE-ratede Sotra Vinter-Blitz 2022. Foto: Tom Eriksen (fra Fagernes 2021)

GM Frode Urkedal er i Bergen i forbindelse med NM for jenter/NM for kvinner, og benytter anledningen til å avlegge klubben vår et besøk på torsdag 10. mars. Han dukker først opp i Sotra SKU, men gjør en helaften ut av dette besøket og blir også med i vår oppsatte klubbturnering i lynsjakk. For anledningen velger vi å rate denne turneringen. Det innebærer at vi må stenge turneringen for deltakere som ikke er medlem i en sjakklubb, men ellers er gjestespillere hjertelig velkomne.

Turneringen er gratis for klubbens hoved- og bimedlemmer, mens andre må betale en startavgift på kr 50. Vi bruker vårt vanlige format; 10 runder sveitser med tidskontroll 3 min + 2 sek/trekk. Alle spiller i samme gruppe. Turneringsleder er IA Monica Fjeldstad.

Påmelding på TurneringsService: Sotra Vinter-Blitz 2022

Premien blir oppdatert lynsjakkrating og troféer til de tre beste.


Søk i sotrasjakk.no

Kommende turneringer

Samarbeidspartnere

Sjakk1.no
Alltid åpen. Alltid billig.

Sartor Storsenter
Mer enn 100 butikker
under samme tak.

Vestnytt
lokalavisen for Sotra og Øygarden

Fjell kommune
Vekstkommunen i vest

Skandiabanken
har hatt de mest fornøyde bankkundene 16 år på rad!