IM Kjetil Stokke og FM Elham Abdulrauf møttes i den femte runden av Bergen Spillfestival NGP Lynsjakk. Foto: Tom Eriksen

FM Elham Abdulrauf fra Nordstrand SK var fullstendig utilnærmelig i Bergen Spillfestival NGP Lynsjakk 2021, som ble arrangert i kveld. Han kom seg gjennom de 10 rundene uten å avgi poeng overhodet, og med perfekt score 10 av 10 endte han 2 poeng foran nærmeste konkurrent, IM Kjetil Stokke (8 p) fra Bergens. Sotras egen Stig K. Martinsen tok en like udiskutabel tredjeplass med 7 poeng. Det var 37 deltakere i A-gruppen. De øvrige Sotra-spillerne i gruppen var 6. Øyvind Riisen (6½ p), 22. Thomas Sekkingstad (4½ p) og Jarle Sivertsen (4½ p).

B-gruppen ble vunnet av Øyvind Westre Hustvedt fra Haukås SK med 8½ poeng av 10, foran Felix Wiger-Nordås (8 p) fra Søråshøgda SK. Vårt ferskeste medlem Trond Østhus (7 p) tok tredjeplassen i den B-gruppen, som samlet 27 deltakere. De øvrige Sotra-spillerne i denne gruppen var 12. Agnete Rong (5½ p) og 21. Anna Ovidia Young (4 p).

Fredag er det duket for Bergen Spillfestival NGP Hurtig 2021.

Bergen Spillfestival NGP Lynsjakk 2021

Gruppe A (over 1600 i Fide-rating)

Bergen Internasjonale Kultursenter (Fensal), 29.07 - 29.07.2021

Endelig resultatliste

Pl Navn GP i-Rtg Klubb 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Poeng Med.Buchh Buchholz-1 Buchholz i-Snittm i-Prestasjon
FM Elham Abdulrauf M Nordstrand  +11  +05  +07  +04  +02  +08  +15  +19  +12  +09
10,0
48,5
56,5
61,5
1924
 2624 (+25,20)
IM Kjetil Stokke M Bergens  +27  +09  +10  +12  -01  +03  =19  =05  +13  +04
8,0
48,0
58,0
62,5
1924
 2164 (-14,40)
Stig K Martinsen M Sotra  +28  +14  -04  +31  +19  -02  -08  +21  +05  +12
7,0
44,0
52,0
56,0
1904
 2124 (-3,00)
Hallvard Haug Flatebø 1 Haugaland  +34  +17  +03  -01  +05  -12  +22  =13  +14  -02
6,5
48,0
58,0
61,0
1929
 2009 (+21,80)
Afras Mansoor 1 Bergens  +30  -01  +29  +06  -04  +24  +20  =02  -03  +13
6,5
46,5
56,5
60,0
1921
 1964 (+19,00)
Øyvind Riisem M Sotra  +25  +13  -12  -05  -20  +32  +18  =07  +15  +08
6,5
43,0
49,5
52,5
1790
 1931 (-23,20)
Sigve Hølleland 1 Masfjorden  +32  +08  -01  -13  +30  -20  +11  =06  +22  +14
6,5
42,5
52,5
55,5
1795
 1936 (+5,60)
Foad Hammoudeh 2   Bergens  +22  -07  +25  +16  +09  -01  +03  -14  +10  -06
6,0
47,5
57,5
61,5
2004
 2076 (+29,20)
Martin Bergsjø Østby 1 Bergens  +37  -02  +32  +11  -08  -13  +24  +16  +19  -01
6,0
43,5
53,5
55,0
1886
 1973 (+15,20)
10 
Tallak U. Nærland M Sandnes  +23  +29  -02  -14  +11  -15  +17  +20  -08  +21
6,0
43,0
51,0
54,5
1854
 1904 (-17,00)
11 
Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl 2 Kristiansund  -01  +30  +17  -09  -10  +25  -07  +23  +20  +19
6,0
42,5
52,5
56,0
1833
 1833 (+9,80)
12 
Aleksander Fossan 1 Stavanger  +33  +24  +06  -02  =14  +04  -13  +15  -01  -03
5,5
49,0
59,0
62,0
1964
 1964 (+9,80)
13 
Olai Dyrhaug Eriksen 2 Bergens  +21  -06  +24  +07  -15  +09  +12  =04  -02  -05
5,5
48,0
56,0
60,5
1984
 1984 (+68,00)
14 
Heine N Johannessen 1 Haukås  +26  -03  +33  +10  =12  -19  +23  +08  -04  -07
5,5
44,5
51,5
54,5
1792
 1792 (-3,60)
15 
Gisle Bjugn 1 Bærum  +36  =16  +20  -19  +13  +10  -01  -12  -06  +28
5,5
43,0
53,0
55,0
1881
 1881 (+8,40)
16 
FM Daniel Hersvik M Haukås  +35  =15  -19  -08  +28  -22  +26  -09  +23  +27
5,5
38,5
44,5
47,5
1711
 1791 (-54,40)
17 
Ole-Magne Opsal 2   NSF  +31  -04  -11  -32  +29  +28  -10  =35  +33  +22
5,5
34,0
40,5
43,5
1725
 1761 (+14,00)
18 
WFM Maud Rødsmoen 1 OSS  -29  -20  +34  +36  +32  =23  -06  -22  +25  W24
5,5
32,0
38,5
40,5
1632
 1675 (-34,80)
19 
Kim Roger Hansen Westrum 2 Nittedal  =20  +21  +16  +15  -03  +14  =02  -01  -09  -11
5,0
48,5
58,5
63,5
2048
 2048 (+44,00)
20 
Jonas Rojahn 2   Sandnes  =19  +18  -15  =28  +06  +07  -05  -10  -11  +31
5,0
44,5
51,0
55,0
1878
 1878 (-0,80)
21 
Håkon Abeland Myrheim 1 Sandnes  -13  -19  +35  +33  -23  +30  +31  -03  +28  -10
5,0
35,5
42,5
45,5
1726
 1726 (-47,20)
22 
Thomas Sekkingstad 1 Sotra  -08  =23  -28  +26  +27  +16  -04  +18  -07  -17
4,5
42,0
48,5
52,5
1794
 1837 (+12,00)
23 
Jarle Sivertsen 2 Sotra  -10  =22  +26  =27  +21  =18  -14  -11  -16  +34
4,5
40,5
46,5
49,5
1804
 1768 (+23,20)
24 
Fritjof Øvrebø 2   Haugaland  +WO  -12  -13  +29  +31  -05  -09  =25  +35  w18
4,5
38,5
45,0
48,0
1742
 1699 (-2,00)
25 
Martin Haaland Simonsen 2 Haukås  -06  +37  -08  -30  +34  -11  +33  =24  -18  +WO
4,5
34,5
41,0
42,5
1650
 1600 (-16,20)
26 
Martin Holten Fiskaaen 2 Stavanger  -14  =28  -23  -22  +36  +27  -16  -34  +37  +35
4,5
31,0
36,5
38,0
1688
 1652 (+60,60)
27 
Benjamin Fossan 2 Haukås  -02  -32  +37  =23  -22  -26  +30  +36  +34  -16
4,5
30,5
38,5
40,0
1641
 1605 (-41,20)
28 
Theo N Johannessen 2 Haukås  -03  =26  +22  =20  -16  -17  +29  +31  -21  -15
4,0
39,5
46,5
50,0
1819
 1776 (+11,40)
29 
Matheo Schick 2 Søråshøgda  +18  -10  -05  -24  -17  +WO  -28  +30  -31  +36
4,0
35,5
42,0
44,0
1704
 1654 (+16,20)
30 
Axel Øvrebø Harstad 2 Asker  -05  -11  +WO  +25  -07  -21  -27  -29  +36  +37
4,0
35,0
41,5
43,0
1690
 1565 (+23,60)
31 
Henning Bolstad 2 Haukås  -17  +34  +36  -03  -24  +33  -21  -28  +29  -20
4,0
33,5
40,5
42,5
1648
 1698 (-10,20)
32 
Ingmund Bjørkan 2 Hell  -07  +27  -09  +17  -18  -06  -35  -37  +WO  =33
3,5
36,0
42,5
44,0
1789
 1538 (-14,60)
33 
Roar Sola 2 Jæren  -12  +35  -14  -21  +37  -31  -25  +WO  -17  =32
3,5
33,0
38,5
40,0
1740
 1599 (+15,80)
34 
Rune Kleiven Rynning 2 Florø  -04  -31  -18  +35  -25  =36  +WO  +26  -27  -23
3,5
32,5
39,0
41,0
1662
 1496 (-3,00)
35 
Sigve Dyrhovden 2 Offerspill  -16  -33  -21  -34  +WO  +37  +32  =17  -24  -26
3,5
31,0
36,5
38,0
1624
 1466 (-47,80)
36 
Teodor Tenfjord Engelsen 2 Søråshøgda  -15  +WO  -31  -18  -26  =34  +37  -27  -30  -29
2,5
32,0
37,5
39,0
1595
 1322 (-9,60)
37 
Sara Marie Skaug Bjørkly 2 Bergens  -09  -25  -27  +WO  -33  -35  -36  +32  -26  -30
2,0
28,5
34,5
36,5
1551
 1200 (-49,40)
Rangering:
Poeng:  Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Med.Buchh:  FIDE Median Buchholz, dårligste OG beste strøket
Buchholz-1:  FIDE Buchholz, dårligste strøket
Buchholz:  FIDE Buchholz, ingen strykninger (=LP Buchholz i lagturneringer)
i-Snittm:  Gjennomsnittlig FIDE ratingmotstand

Gruppe B (under 1600 i Fide-rating)

Endelig resultatliste

Pl Navn GP i-Rtg Klubb 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Poeng Med.Buchh Buchholz-1 Buchholz i-Snittm i-Prestasjon
Øyvind Westre Hustvedt 3 Haukås  +20  =10  +11  +15  +07  +06  =05  =02  +03  +09
8,5
47,0
55,0
59,0
1309
 1539 (+17,00)
Felix Wiger-Nordås 5 Søråshøgda  +18  =06  -10  +11  +09  +03  +07  =01  +04  +05
8,0
49,0
57,5
61,5
1326
 1484 (+59,60)
Trond Østhus 4   Sotra  +WO  -08  +21  +13  +04  -02  +10  +06  -01  +07
7,0
48,0
56,5
60,5
1272
 1397 (+42,00)
Benjamin Andreas Lien 4 Elverum  +26  +16  +13  -07  -03  +14  +08  +05  -02  +12
7,0
45,0
53,0
55,5
1265
 1337 (+2,20)
Aksel Elias Gjersvik 4 Bergens  +25  =11  =06  +22  +14  +07  =01  -04  +12  -02
6,5
47,0
55,5
59,5
1311
 1254 (-20,40)
Olav Bjørkan 3 Hell  +24  =02  =05  +10  +08  -01  +13  -03  -09  +18
6,0
47,5
56,0
59,0
1266
 1391 (-1,40)
Peter Agdestein 4 Dragulf  +27  +21  +08  +04  -01  -05  -02  +20  +14  -03
6,0
47,0
55,5
56,0
1286
 1286 (-11,80)
Siver Flaten 4 Søråshøgda  +12  +03  -07  +18  -06  +25  -04  -09  +20  +13
6,0
43,0
50,0
54,0
1312
 1119 (-15,20)
Christian Paulsen 4   Offerspill  -17  -15  +20  +19  -02  +16  +18  +08  +06  -01
6,0
42,0
50,5
54,5
1350
 1225 (-47,20)
10 
Ola Wetteland 5 Offerspill  +22  =01  +02  -06  -25  +18  -03  =14  =19  +21
5,5
41,5
50,0
54,0
1287
 1374 (+19,20)
11 
Edvard Dyre Hansen 5 Elverum  +14  =05  -01  -02  -12  =23  =24  +27  +22  +19
5,5
40,0
48,5
49,0
1300
 1107 (-7,40)
12 
Agnete Rong 4   Sotra  -08  +24  -17  =23  +11  +21  +22  +13  -05  -04
5,5
39,5
46,5
49,5
1251
 1208 (-25,60)
13 
Terje Holten 5 Stavanger  +19  +17  -04  -03  +15  +22  -06  -12  +16  -08
5,0
42,0
49,0
53,0
1364
 1292 (+16,00)
14 
Remi Stockman 4   Bergens  -11  +20  +23  +17  -05  -04  +25  =10  -07  =15
5,0
41,0
48,0
52,0
1310
 1223 (-40,00)
15 
Scott Macody Lund 3 Bergens  -21  +09  +16  -01  -13  -20  +26  =18  +27  =14
5,0
35,0
43,5
44,0
1246
 0546 (-46,20)
16 
Axel Henæs Rønold 4   Offerspill  +23  -04  -15  -25  +27  -09  +WO  +21  -13  +24
5,0
34,5
41,5
42,0
1265
 1193 (-2,40)
17 
Roar Fløtre 4 Søråshøgda  +09  -13  +12  -14  -22  -19  -23  +WO  +26  +20
5,0
34,5
40,5
43,0
1189
 0489 (-28,00)
18 
Aksel Bjøntegaard Straus 5   Søråshøgda  -02  +WO  +25  -08  +21  -10  -09  =15  +24  -06
4,5
40,5
48,5
51,5
1276
 1083 (-5,20)
19 
Endre Toft 4   Bergens  -13  -25  +WO  -09  +26  +17  -20  +23  =10  -11
4,5
36,0
42,0
44,5
1217
 1217 (+0,00)
20 
Edvard Brøther 4   Bergens  -01  -14  -09  +24  +23  +15  +19  -07  -08  -17
4,0
40,5
49,0
52,0
1353
 1228 (-1,60)
21 
Anna Ovidia Young 5 Sotra  +15  -07  -03  +26  -18  -12  +27  -16  +23  -10
4,0
37,0
43,5
44,0
1315
 1315 (+16,80)
22 
Githiha Sathish 5   Stavanger  -10  +27  +24  -05  +17  -13  -12  +25  -11  -26
4,0
35,5
42,0
42,5
1248
 1008 (-2,40)
23 
Bjørn Instanes 4 Bergens  -16  +26  -14  =12  -20  =11  +17  -19  -21  +27
4,0
34,0
39,5
40,0
1219
 1219 (-0,40)
24 
Erik Bøe 4   Offerspill  -06  -12  -22  -20  +WO  +27  =11  +26  -18  -16
3,5
32,5
38,5
39,0
1291
 0000 (+20,00)
25 
Odd Arne Haukeland 4   Bergens  -05  +19  -18  +16  +10  -08  -14  -22    
3,0
37,5
44,0
48,0
1280
 1155 (-0,40)
26 
Tommy Ramstad 4   Bergens  -04  -23  +27  -21  -19  +WO  -15  -24  -17  +22
3,0
31,5
38,5
39,0
1302
 0000 (+0,00)
27 
Brage Lomsdalen Marstein 4   Søråshøgda  -07  -22  -26  +WO  -16  -24  -21  -11  -15  -23
1,0
33,0
39,0
41,5
1277
 0000 (+0,00)
Rangering:
Poeng:  Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Med.Buchh:  FIDE Median Buchholz, dårligste OG beste strøket
Buchholz-1:  FIDE Buchholz, dårligste strøket
Buchholz:  FIDE Buchholz, ingen strykninger (=LP Buchholz i lagturneringer)
i-Snittm:  Gjennomsnittlig FIDE ratingmotstand
Hvite partier står med fet skrift.
30. jul kl.00:18:31    TurneringsService 6.6 Sotra Sjakklubb

Beklager, men du har nok ikke adgang til å skrive kommentarer

Søk i sotrasjakk.no

Kommende turneringer

Samarbeidspartnere

Sjakk1.no
Alltid åpen. Alltid billig.

Sartor Storsenter
Mer enn 100 butikker
under samme tak.

Vestnytt
lokalavisen for Sotra og Øygarden

Fjell kommune
Vekstkommunen i vest

Skandiabanken
har hatt de mest fornøyde bankkundene 16 år på rad!