Turneringens toppoppgjør mellom IM Kjetil Stokke og GM Simen Agdestein fant sted i femterunden. Foto: Tom Eriksen

Bergen Spillfestival NGP Hurtig 2021 ble arrangert i dag med 52 deltakere, likt fordelt med 26 deltakere i A- og B-gruppen.

GM Simen Agdestein fra OSS vant turneringen suverent med 5½ poeng av 6, foran IM Kjetil Stokke (4½ p), Bergens, og FM Elham Abdulrauf (4 p), Nordstrand, som hadde best kvalitet blant fem spillere med 4 poeng.

Sotra var representert med to spillere i A-gruppen: 6. Øyvind Riisem (4 p) og 19. Morten L. Madsen (2½ p).

B-gruppen ble vunnet av Snorri Vikanes Bjarnasson (5 p) fra Bergens, på kvalitet foran vår egen Morten Hammer. Tredjeplassen gikk til Aksel Elias Gjersvik fra Bergens.

Sotra var representert med ytterligere to spillere: 16. Agnete Rong (3 p) og 22. Anna Ovidia Young (2 p).

Bergen Spillfestival NGP Hurtig 2021

Gruppe A (over 1600 i Fide-rating)

Bergen Internasjonale Kultursenter, 30.07.2021

Endelig resultatliste

Pl Navn GP i-Rtg Klubb 1 2 3 4 5 6 Poeng Buchholz-1 Buchholz i-Snittm i-Prestasjon
GM Simen Agdestein M OSS  +15  +07  =03  +04  +02  +05
5,5
20,5
23,5
1973
 2374 (+5,60)
IM Kjetil Stokke M Bergens  +23  +12  +04  =08  -01  +03
4,5
20,5
22,0
1989
 2182 (+1,00)
FM Elham Abdulrauf M Nordstrand  +05  +13  =01  =06  +08  -02
4,0
21,5
25,0
2022
 2147 (-2,60)
Afras Mansoor 1 Bergens  +19  +11  -02  -01  +15  +17
4,0
19,0
21,5
1962
 2034 (+7,80)
Kim Roger Hansen Westrum 2 Nittedal  -03  +24  +20  +15  +06  -01
4,0
18,5
20,0
2031
 2156 (+51,00)
Øyvind Riisem M Sotra  =17  +18  +09  =03  -05  +10
4,0
17,5
20,0
1963
 2088 (+0,80)
Sigve Hølleland 1 Masfjorden  +25  -01  =16  +22  =11  +08
4,0
16,5
17,5
1752
 1901 (+3,20)
Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl 2 Kristiansund  +18  +20  +10  =02  -03  -07
3,5
18,5
20,5
2135
 2192 (+57,60)
Heine N Johannessen 1 Haukås  +16  =10  -06  +12  =18  =11
3,5
17,0
19,5
1953
 2025 (+26,20)
10 
IM Eirik Gullaksen M Bergens  +21  =09  -08  +16  +13  -06
3,5
17,0
19,0
1740
 1797 (-36,20)
11 
Foad Hammoudeh 2   Bergens  +22  -04  =13  +20  =07  =09
3,5
17,0
18,5
1865
 1922 (+15,60)
12 
WFM Anita Grønnestad 1 Bergens  +14  -02  =17  -09  +19  +16
3,5
16,5
19,0
1700
 1757 (-12,80)
13 
Håkon Abeland Myrheim 1 Sandnes  +24  -03  =11  +17  -10  +20
3,5
15,5
17,0
1934
 2006 (+13,80)
14 
Olai Dyrhaug Eriksen 2 Bergens  -12  =23  -22  +21  +26  +18
3,5
11,0
12,0
1790
 1847 (+41,60)
15 
Benjamin Fossan 2 Haukås  -01  +26  +25  -05  -04  +23
3,0
16,0
17,0
1822
 1822 (-1,80)
16 
Martin Holten Fiskaaen 2 Stavanger  -09  +19  =07  -10  +22  -12
2,5
17,0
18,5
1880
 1823 (+38,60)
17 
Theo N Johannessen 2 Haukås  =06  =22  =12  -13  +23  -04
2,5
16,5
18,0
1892
 1835 (+26,20)
18 
Tallak U. Nærland M Sandnes  -08  -06  +26  +25  =09  -14
2,5
15,5
16,5
1707
 1650 (-47,80)
19 
Morten Lillestøl Madsen 2 Sotra  -04  -16  +24  =23  -12  +22
2,5
13,0
14,5
1693
 1636 (+4,60)
20 
Aleksander Fossan 1 Stavanger  +26  -08  -05  -11  +25  -13
2,0
15,5
16,5
1648
 1576 (-40,00)
21 
Odd Christoffersen 2 Bergens  -10  -25  =23  -14  =24  +26
2,0
11,0
12,0
1705
 1580 (-24,00)
22 
Roger Sætre 2 Haukås  -11  =17  +14  -07  -16  -19
1,5
16,0
18,5
1588
 1439 (-42,40)
23 
Sigve Dyrhovden 2 Offerspill  -02  =14  =21  =19  -17  -15
1,5
16,0
18,0
1751
 1558 (-32,40)
24 
Roar Sola 2 Jæren  -13  -05  -19  -26  =21  +25
1,5
13,0
14,0
1652
 1459 (-11,40)
25 
Rune Kleiven Rynning 2 Florø  -07  +21  -15  -18  -20  -24
1,0
13,5
15,0
1805
 1532 (-5,80)
26 
Ingmund Bjørkan 2 Hell  -20  -15  -18  +24  -14  -21
1,0
13,0
14,5
1750
 1477 (-20,80)
Rangering:
Poeng:  Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Buchholz-1:  FIDE Buchholz, dårligste strøket
Buchholz:  FIDE Buchholz, ingen strykninger (=LP Buchholz i lagturneringer)
i-Snittm:  Gjennomsnittlig FIDE ratingmotstand

Gruppe B (under 1600 i Fide-rating)

Endelig resultatliste

Pl Navn GP i-Rtg Klubb 1 2 3 4 5 6 Poeng Buchholz-1 Buchholz i-Snittm i-Prestasjon
Snorri Vikanes Bjarnason 4   Bergens  +13  +09  +11  +02  -03  +08
5,0
19,5
22,5
1308
 2008 (+68,80)
Morten Hammer 4   Sotra  +18  +07  +17  -01  +12  +03
5,0
18,5
21,0
1300
 2000 (+69,60)
Aksel Elias Gjersvik 4   Bergens  +19  =17  +08  +04  +01  -02
4,5
21,0
23,5
1257
 1593 (+52,00)
Felix Wiger-Nordås 5 Søråshøgda  =20  +13  +05  -03  +07  +14
4,5
18,5
21,0
1353
 2053 (+56,40)
Olav Bjørkan 3 Hell  =12  +06  -04  +11  +19  +10
4,5
18,0
21,0
1227
 1314 (-17,60)
Endre Toft 4   Bergens  +22  -05  -18  +23  +24  +11
4,0
14,0
15,5
1292
 1364 (+12,80)
Teodor Tenfjord Engelsen 3 Søråshøgda  +21  -02  +15  =10  -04  +12
3,5
19,0
21,0
1145
 1270 (-10,00)
Sigur H Myny 4 Søråshøgda  +15  =24  -03  +17  +09  -01
3,5
18,5
20,0
1384
 2084 (+29,00)
Scott Macody Lund 3 Bergens  +14  -01  +16  =12  -08  +17
3,5
17,5
20,0
1216
 1365 (-6,80)
10 
Sebastian Lien 4   Bergens  +16  -11  +20  =07  +18  -05
3,5
16,5
19,0
1343
 1343 (-3,20)
11 
Lene Utkilen 4 Bergens  +25  +10  -01  -05  +16  -06
3,0
20,0
20,5
1369
 1369 (+4,60)
12 
Edvard Dyre Hansen 5 Elverum  =05  +20  +24  =09  -02  -07
3,0
19,0
20,5
1457
 1332 (+11,00)
13 
Bjørn Instanes 4 Bergens  -01  -04  +21  +15  -14  +18
3,0
18,0
20,0
1178
 1178 (-14,80)
14 
Terje Holten 5 Stavanger  -09  -19  +25  +22  +13  -04
3,0
16,0
16,5
1281
 1209 (+6,40)
15 
Githiha Sathish 5   Stavanger  -08  +22  -07  -13  +26  +21
3,0
14,0
14,0
1210
 1210 (-0,00)
16 
Agnete Rong 4 Sotra  -10  +26  -09  +24  -11  +22
3,0
13,5
13,5
1231
 1231 (+1,40)
17 
Svein Atle Hus 4 Haukås  +26  =03  -02  -08  +20  -09
2,5
19,0
19,0
1228
 1103 (-17,80)
18 
Benjamin Andreas Lien 4 Elverum  -02  +21  +06  =19  -10  -13
2,5
18,5
20,5
1233
 1233 (-3,80)
19 
Øyvind Westre Hustvedt 4 Haukås  -03  +14  +23  =18  -05  
2,5
18,0
20,0
1291
 1378 (+9,60)
20 
Aksel Bjøntegaard Straus 5   Søråshøgda  =04  -12  -10  +26  -17  +24
2,5
15,0
15,0
1180
 1093 (-2,00)
21 
Siver Flaten 5 Søråshøgda  -07  -18  -13  +25  +23  -15
2,0
14,0
14,5
1308
 1115 (+1,60)
22 
Anna Ovidia Young 5 Sotra  -06  -15  +26  -14  +25  -16
2,0
13,5
13,5
1138
 1013 (-13,60)
23 
Jan Frode Seim 4 Voss  -24  +25  -19  -06  -21  +26
2,0
11,0
11,0
1141
 1016 (-15,40)
24 
Remi Stockman 4   Bergens  +23  =08  -12  -16  -06  -20
1,5
16,0
18,0
1199
 1112 (-0,80)
25 
Mateja Krbacevic 5   Søråshøgda  -11  -23  -14  -21  -22  +WO
1,0
12,0
12,0
1181
 0000 (+0,00)
26 
Bjarne Stafseth 5 Søråshøgda  -17  -16  -22  -20  -15  -23
0,0
13,0
15,0
1236
 0536 (-20,20)
Rangering:
Poeng:  Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Buchholz-1:  FIDE Buchholz, dårligste strøket
Buchholz:  FIDE Buchholz, ingen strykninger (=LP Buchholz i lagturneringer)
i-Snittm:  Gjennomsnittlig FIDE ratingmotstand
Hvite partier står med fet skrift.
30. jul kl.23:31:00    TurneringsService 6.6 Sotra Sjakklubb

Beklager, men du har nok ikke adgang til å skrive kommentarer

Søk i sotrasjakk.no

Kommende turneringer

Samarbeidspartnere

Sjakk1.no
Alltid åpen. Alltid billig.

Sartor Storsenter
Mer enn 100 butikker
under samme tak.

Vestnytt
lokalavisen for Sotra og Øygarden

Fjell kommune
Vekstkommunen i vest

Skandiabanken
har hatt de mest fornøyde bankkundene 16 år på rad!